У платформу 8.3 1С додала функцію розробки мобільних додатків. Ця насправді, дуже революційна новація 1С, поки що не отримала широкого поширення, але яка криє в собі багато цікавого і перспективного для користувачів. У той же час не забуваємо, що кількома роками раніше 1С почала випускати конфігурації, які підтримують можливість публікації бази даних через веб-сервер і роботу в 1С через браузер.
На перший погляд здається що мобільний клієнт - це дублююча опція вже наявного веб-клієнта, але, немає. Пояснимо різницю між першим і другим.

ВСЯ СПРАВА У АДАПТИВНОСТI

Веб-клієнт 1С

Можливість працювати в програмі 1С через браузер без прив'язки до офісу зараз вже досить повсякденне явище. Тобто користувач відкриває ту ж програму що за звичайним робочим місцем, тільки замість ярлика на робочому столі запускає посилання в браузері. Зовнішній вигляд програми на звичайному робочому місці (в офісі) і інтерфейс, що запускається через браузер однакові. При цьому 1С через браузер запускається з усіх пристроїв, в тому числі і телефонів. Але на телефоні працювати хоч і можна але дуже незручно, так як інтерфейс неадаптівний і по суті не призначений для роботи через мобільні пристрої.

Мобільний додаток 1С

Принципова відмінність мобільного додатка 1С від веб-клієнта в адаптивному інтерфейсі. Власне, як і всі мобільні додатки, мобільна версія 1С призначена для перенесення функцій користування програмним продуктом зі стаціонарного ПК на мобільний телефон. При цьому мобільний додаток виконує головне завдання - адаптивність під мобільний пристрій. Всі кнопки і меню доступні на екрані без прокручування вгору / вниз, без зменшення екрану і т.д. При цьому мобільна версія 1С є окремим самостійним додатком, яке може працювати як самостійно (без синхронізації з основною 1С), так і мати зв'язок за допомогою обміну даними. За замовчуванням мобільну версію 1С можна використовувати як окремий софт для виконання певних завдань компанії. Ще раз підкреслюємо, що мобільний додаток 1С призначене для зручного виконання робочих функцій користувача через телефон, чого не дозволяє робити веб-клієнт через відсутність адаптивності до розмірів екрану пристрою.
Не дивлячись на те, що і та й інша версія 1С призначені для роботи поза офісом, пристрої, з яких можна працювати різні.

РОЗРОБКА

Принципова відмінність двох додатків в тому, що для веб-клієнта немає необхідності розробки, а для мобільного додатка потрібно розробляти інтерфейс і план обміну даними.
Таким чином, якщо у вас є реальна задача, пов'язана з необхідністю просто і зручно виконувати на телефоні або планшеті робочі завдання, то вам необхідна розробка мобільного додатка 1С.

Найбільш часті функціївиконувані через мобільний додаток 1С

- внесення замовлень клієнтів
- внесення грошей в касу
- маршрути торгових представників
- звіти для керівників
- обмін повідомленнями, дорученнями

На даний момент є кілька готових рішень на базі мобільної платформи 1С (Мобі С, Агент). Рішення в основному заточені під мобільну торгівлю і контроль роботи торгових представників.
Ліцензія на один мобільний робоче місце коштує приблизно 115 у.о.
Якщо у вас виникли питання або завдання в галузі впровадження або розробки мобільного застосування, звертайтеся до нас за консультацією, за контактами, вказаними на сайті.

Наші проекти | Софт | Послуги | Програмування | Оренда сервера | FAQ

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2024 ЕРП ПРОЕКТ