Комп'ютерній програмі як і речам властиво ламатися. Якщо у вас немає штатного діагноста, то доведеться проводити комплекс заходів щодо з'ясування причин поломки самостійно. Для цього вам будуть потрібні знання в області адміністрування 1с і загальні уявлення про комп'ютерні системи.
Якщо програма в один прекрасний момент перестала запускатися, з 90 % ймовірністю проблема в одній з причин:

ПРИЧИНИ

1. В код програми були внесені зміни. Як правило це виявляється вранці, коли всі співробітники приходять на роботу і запускають 1С-ку. Чому вранці? Тому що зазвичай адміністратори вносять зміни в код, коли в програмі ніхто не працює.
2. Збій в електромережі. Буває, що програма 1С починає глючити через некоректного завершення роботи, наприклад, при раптовому відключенні світла. Найчастіше це відбувається з файловими базами даних.
3. Не вистачає фізичного простору. Ресурси не нескінченні. Якщо у вас великий документообіг, то і щоденний приріст бази даних також значний. І в один прекрасний момент самі того не помітивши, ви можете зіткнуться з проблемою нестачі місця на жорсткому диску.
4. Закінчилися ліцензійні ключі. Програма може не запускатися, але при цій помилку програмою буде видано повідомлення про те, що закінчилися ліцензійні ключі або те що вони взагалі не знайдені.
5. Невірний логін, пароль. Користувач забув пароль або пароль було змінено адміністратором програми. В такому випадку програма також проінформує вас про невдалий вході і про причини.
6. Неполадки в мережі. Якщо доступ до 1С організований з комп'ютерної мережі в межах одного офісу. Саме банальне що може трапиться - мережевий кабель вискочив з комп'ютера після прибирання приміщення, зачепили ногою і т. д.
Решта 10 % - ексклюзивні випадки, коли програма 1С перестає працювати. Як правило, такі ситуації виникають з інформаційними системами більш складної архітектури клієнт-сервер, удаленка, веб-доступ і т. д. тобто чим масштабніше система, чим більше ланок, тим більш хитромудрими може бути причина збою роботи. У таких ситуаціях врядле вдасться наспіх вирішити проблему, може знадобитися тривала діагностика фахівцями в тому числі системотехниками.

ПРОСТІ ПРАВИЛА

 З описаних причин помилки роботи 1С ви вже, швидше за все, самі для себе зробили певні висновки. Від себе порекомендуємо дотримується кількох правил:
1. Робіть копію бази даних 1С. 1С - програма з комерційною інформацією. Вкрай небажана втрата даних за тиждень, а тим більше всіх даних. Встановіть для себе періодичність архівування бази даних на випадок будь-яких непередбачених обставин. Ще краще - налаштувати автоархивирование. Також рекомендуємо робити копію 1С перед тим як вносити зміни в код програми, перед оновленням програми.
2. Розпорядитеся доступом. Обмежте доступ в конфігуратор. Рядові користувачі повинні бути позбавлені можливості вносити зміни в код програми.
3. Електроживлення. Подбайте про те, щоб комп'ютер (сервер) з базою 1С був захищений від перепадів напруги і раптового відключення електроживлення.
4. Загашник. Тримайте в загашнику архів програми та контакти спеца 1С, який у разі потреби допоможе вирішити проблему, якщо самостійно вирішити питання не виходить.

Наші проекти | Купити 1С | Послуги з 1С | Програмування | Оренда сервера | FAQ 1C

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2022 1С ПРОЕКТИ ТА РІШЕННЯ