Основи 1С


Весь облік у 1С Торгівля за 30 хвилин

Лякає багатьох програма 1С після пару знайомств вже не здасться обивателю такою страшною. Кращим варіантом пізнання чогось нового є навчання, самонавчання і практика. Якщо ви всерйоз вирішили освоїти принципи роботи програми 1С то вам знадобляться:
1. Навчальні матеріали або викладач-наставник
2. Програма 1С для практичних завдань
Раз ви знайшли цю статтю в інтернеті, то будемо вважати, що Інтернет - ваш учитель. Щодо практичних завдань - рекомендуємо знайти знайомих, у яких встановлена 1С, або скачати в інтернеті навчальну версію, яка призначена для навчання.
Що вам потрібно знати про 1С?
1. Це програма для організації обліку і зберігання довідкових даних в електронному вигляді.
2. У програми є головне верхнє меню, з допомогою якого здійснюється навігація і заноситься інформація в програму.
3. Інтерфейс, набір меню, можливість додавання інформації, редагування раніше внесеної інформації визначається набором прав користувача. Адміністратор системи визначає склад прав і інтерфейс користувача.
4. Практично будь-яка інформація, яка вноситься в програму може бути витягнута в зручному для перегляду вигляді за допомогою звітів.
5. 1С - це не Бухгалтерія або Торгівля і лише. Це тільки дві найпопулярніші конфігурації. Конфігурації 1С - програмні рішення 1С спеціалізуються на тій чи іншій предметній області (облік, торгівля, стосунки з клієнтами, виробництво, управління автотранспортом, складська логістика). На даний момент конфігурації 1С обчислюються десятками, тому якщо ви маєте досвід роботи з однією конфігурацією, це не означає, що ви автоматично сильні в любій конфігурації 1С. У кожній конфігурації свої особливості.
6. Програма 1С дописываема. У вас можуть бути круглі очі коли ви побачите 1С "Управління торгівлею" в різних компаніях. Програми можуть бути абсолютно несхожі один на одного, хоча називаються однаково. Оскільки програма 1С з відкритим кодом, то будь-яка компанія може дописати (змінити) програму так як їй заманеться.
7. Де і що знаходиться в 1С? Документи, Довідники, Звіти - запам'ятайте ці три пункти головного меню, тому що саме вони використовуватимуться вами найбільш часто (маються на увазі звичайні користувачі програми, а не адміністратори). У свою чергу згадані меню поділяються на підменю за функціональними ознаками.
Довідники - довідники заноситься постійна інформація про: товари, клієнтів, організації, одиницях виміру товару, валютах, касах і т. д.
Документи - призначені для відображення господарських операцій в електронному вигляді. Для зручності введення документів використовують довідники. Можна сказати, що довідники в 1С ведуть для того, щоб було зручно вводити документи.
Звіти - подання інформації про проведені господарські операції в зручному для перегляду вигляді. Методи роботи з звітами 1С.
8. Будьте впевнені, що 1С здатна відобразити будь-яку господарську операцію. Все залежить від ваших знань і можливості конкретної розглянутої конфігурації.
9. Вбудована довідка. Навчіться працювати з вбудованою довідкою програми. Меню "Довідка" головного меню. Довідка доступна практично всім користувачам. Крім того 1С практично на всіх формах і звітах залишає в куточку знак питання, по натисненню якого викликається довідка поточного об'єкта (документа, звіту, форми).
10. Всі ходи записані. При роботі з програмою майте на увазі, що всі дії користувачів реєструються в спеціальному журналі. Видалити з журналу нічого не можна. Журнал допомагає розібратися в багатьох спірних і незрозумілих ситуаціях на кшталт: "я документ не видаляв", "замовлення без грошей відправив не я".
Рекомендуємо заглянути в нашу рубрику "питань і відповідей по 1С", де зібрано безліч відповідей по 1С "для чайників" і не тільки.
Далі ми наведемо коротку інструкцію для менеджера по продажах, щоб ви приблизно розуміли, як організована робота в типовій торгової компанії. Припускаємо, що для бухгалтера, маркетолога та інших фахівців компанії складають приблизно такі ж інструкції самостійно.
 

Рекомендації етапів вивчення 1С для початківців

1. Розібратися в основах роботи 1С та її архітектурі. Зрозуміти, що таке платформа, конфігурація, режими запуску 1С (підприємство, конфігуратор).

2. Вибрати вивчення конкретного рішення з урахуванням 1С (конфігурацію).

3. Опанувати базові навички роботи в програмі:
- ведення довідників, регістрів
- робота з документами: створення, проведення, видалення, пошук. Розуміння статусів документів та їх вплив на облік. Розібратися, який документ яку операцію виконує у програмі.
- навчиться працювати зі звітами, використовувати готові налаштування, створювати власні та зберігати їх.

4. Освоїти необхідні знання в області адміністрування програми: як створити користувача, як встановити (змінити) пароль для входу в програму, як видаляти помічені видалення об'єкти, як копіювати базу даних і т.д.

Наші проекти | Софт | Послуги | Програмування | Оренда сервера | FAQ

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2024 ЕРП ПРОЕКТ