Основи 1С


Весь облік у 1С Торгівля за 30 хвилин

Лякає багатьох програма 1С після пару знайомств вже не здасться обивателю такою страшною. Кращим варіантом пізнання чогось нового є навчання, самонавчання і практика. Якщо ви всерйоз вирішили освоїти принципи роботи програми 1С то вам знадобляться:
1. Навчальні матеріали або викладач-наставник
2. Програма 1С для практичних завдань
Раз ви знайшли цю статтю в інтернеті, то будемо вважати, що Інтернет - ваш учитель. Щодо практичних завдань - рекомендуємо знайти знайомих, у яких встановлена 1С, або скачати в інтернеті навчальну версію, яка призначена для навчання.
Що вам потрібно знати про 1С?
1. Це програма для організації обліку і зберігання довідкових даних в електронному вигляді.
2. У програми є головне верхнє меню, з допомогою якого здійснюється навігація і заноситься інформація в програму.
3. Інтерфейс, набір меню, можливість додавання інформації, редагування раніше внесеної інформації визначається набором прав користувача. Адміністратор системи визначає склад прав і інтерфейс користувача.
4. Практично будь-яка інформація, яка вноситься в програму може бути витягнута в зручному для перегляду вигляді за допомогою звітів.
5. 1С - це не Бухгалтерія або Торгівля і лише. Це тільки дві найпопулярніші конфігурації. Конфігурації 1С - програмні рішення 1С спеціалізуються на тій чи іншій предметній області (облік, торгівля, стосунки з клієнтами, виробництво, управління автотранспортом, складська логістика). На даний момент конфігурації 1С обчислюються десятками, тому якщо ви маєте досвід роботи з однією конфігурацією, це не означає, що ви автоматично сильні в любій конфігурації 1С. У кожній конфігурації свої особливості.
6. Програма 1С дописываема. У вас можуть бути круглі очі коли ви побачите 1С "Управління торгівлею" в різних компаніях. Програми можуть бути абсолютно несхожі один на одного, хоча називаються однаково. Оскільки програма 1С з відкритим кодом, то будь-яка компанія може дописати (змінити) програму так як їй заманеться.
7. Де і що знаходиться в 1С? Документи, Довідники, Звіти - запам'ятайте ці три пункти головного меню, тому що саме вони використовуватимуться вами найбільш часто (маються на увазі звичайні користувачі програми, а не адміністратори). У свою чергу згадані меню поділяються на підменю за функціональними ознаками.
Довідники - довідники заноситься постійна інформація про: товари, клієнтів, організації, одиницях виміру товару, валютах, касах і т. д.
Документи - призначені для відображення господарських операцій в електронному вигляді. Для зручності введення документів використовують довідники. Можна сказати, що довідники в 1С ведуть для того, щоб було зручно вводити документи.
Звіти - подання інформації про проведені господарські операції в зручному для перегляду вигляді. Методи роботи з звітами 1С.
8. Будьте впевнені, що 1С здатна відобразити будь-яку господарську операцію. Все залежить від ваших знань і можливості конкретної розглянутої конфігурації.
9. Вбудована довідка. Навчіться працювати з вбудованою довідкою програми. Меню "Довідка" головного меню. Довідка доступна практично всім користувачам. Крім того 1С практично на всіх формах і звітах залишає в куточку знак питання, по натисненню якого викликається довідка поточного об'єкта (документа, звіту, форми).
10. Всі ходи записані. При роботі з програмою майте на увазі, що всі дії користувачів реєструються в спеціальному журналі. Видалити з журналу нічого не можна. Журнал допомагає розібратися в багатьох спірних і незрозумілих ситуаціях на кшталт: "я документ не видаляв", "замовлення без грошей відправив не я".
Рекомендуємо заглянути в нашу рубрику "питань і відповідей по 1С", де зібрано безліч відповідей по 1С "для чайників" і не тільки.
Далі ми наведемо коротку інструкцію для менеджера по продажах, щоб ви приблизно розуміли, як організована робота в типовій торгової компанії. Припускаємо, що для бухгалтера, маркетолога та інших фахівців компанії складають приблизно такі ж інструкції самостійно.

Інструкція продавця для 1С

1. Прихід товару
Шлях: Документи – закупівлі – надходження товарів і послуг.
Всі закупівлі товару на склад оформляються документом «Надходження товарів».
2. Витрата товару
Шлях: Документи – продаж – реалізація товарів.
Всі продажі в 1С оформляються документом «Реалізація товарів».
Цим документом оформляється продаж товару з магазину. Всі безликі продажу оформляються на покупця «Кінцевий споживач». Якщо потрібні відомості про покупця продаж оформляється на покупця з прізвищем, наприклад, «Іванов В. І.». У кожного магазину є своя папка з покупцями. З них і треба вибирати клієнта. В іншому випадку продаж зарахується іншого продавця.
3. Прихід грошей до каси
Шлях: Документи – каса – прибуткові (видаткові) касові ордери.
Прихід грошей до каси здійснюється в обсязі продажів за день. Тобто якщо оформили витрати товару на 1000 грн. то і приходу в касу має бути на 1000 грн. Гроші повинні бути внесені в касу від «Кінцевого споживача». Якщо продаж оформляли на прізвище, наприклад «Іванов В. І.» то в цьому випадку і гроші повинні надійти від Іванова В. І.
4. Прихід грошей в банк
Шлях: Документи – банк – платіжне доручення вхідне.
Сенс операції той же, що і прихід грошей до каси. Прихід через банк вноситься у випадку оплати товару картою через інтернет-магазин.
5. Переміщення товару
Шлях: Документи – склад – переміщення товару.
Використовується для переміщення товару з магазину на магазин. Переміщення завжди оформляє склад-відправник. Склад одержувач тільки перевіряє зроблені на нього переміщення.
6. Інвентаризація товару

Шлях: Документи – склад – інвентаризація товарів.

Наші проекти | Купити 1С | Послуги з 1С | Програмування | Оренда сервера | FAQ 1C

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2022 1С ПРОЕКТИ ТА РІШЕННЯ