Володіти інформацією про актуальні ціни та актуальних залишках - завдання будь-якого відповідального продавця-консультанта. У своїй недавній публікації ми розглядали способи вилучення з 1С інформації по залишках товару. Тепер ми розглянемо як отримати з програми актуальні ціни.

 Практично в будь-якій конфігурації 1С 8 знайдеться стандартна обробка формування прайс-листа. Її можна відкрити в довіднику "Номенклатура", за допомогою кнопки Друк Прайс-лист. З цієї ж кнопки доступні і інші функції друку, але нас цікавить саме прайс. Якщо не знайшли, обробку друку прайс листа в будь-якій конфігурації можна знайти в меню Операції - Обробки - Друк Прайс-листа.
Для коректного відображення даних необхідно ознайомитися з деякими особливостями обробки.
Прайс-лист виводиться на певну дату, вказану в налаштуваннях друк прайс-листа.
При друк прайс-листа можна зробити налаштування списку товарів і цін, що включаються в прайс-лист.
 Налаштування списку товарів і цін проводиться у формі «Налаштування прайс-листа», яка відкривається при натисканні кнопки "Настройка...". Інформація про доступні налаштуваннях розташовується на закладках: Загальні, Групування, Відбір, Поля, Сортування, Друк.
В прайс-лист включена можливість відключення показу позицій товару по яких не задані ціни. Це можна зробити за допомогою вкладки "Відбір". Можна вибрати один або кілька типів цін, за якими буде сформовано прайс. На вкладці "Загальні" є параметр «Не включати в прайс-лист товари, по яких не задані ціни». Якщо він встановлений, то в прайс-лист не потраплять товари, в яких не призначена ціна. Даний відбір виключає попадання в прайс товарів по яких не задані ціни. Якщо ціна встановлена хоча б на одну позицію з переліку, дана позиція виводиться в прайс навпроти того типу цін для якого в базу даних впроваджено ціна.
В прайс-лист можна не включати товари, відсутні на підприємстві.
 Не багато знають і не багато користуються функцією виведення в прайс-лист товарного залишку. Виведення залишку в прайс-лист дуже зручно для торгових представників, продавців-консультантів, що не мають можливість переглядати залишки онлайн за комп'ютером або планшетом. Роздрукованих раз на день (зранку) даних з цінами і залишками достатньо для озброєння персоналу працюють в полях. Для економії паперу можна скористатися двостороннім друком.
 У тому випадку, якщо в настройках відбору встановлено конкретний склад (кілька складів), то поточні залишки вважаються тільки для конкретного складу (групи складів). Тобто, при встановленні прапора та зазначення складу, зі списку товарів, показаних в прайс-листі, будуть виключені ті товари, яких немає на цьому складі.
 Позначка «Використовувати властивості і категорії» включає або відключає можливість використання механізму властивостей і категорій при формуванні прайс-листа.
 Як бачите, на практиці варіації формування прайс-листа практично безмежні. Нижче наведено скріншот налаштувань і результат формування прайс-листа з даними настроюваннями. Спробуйте поекспериментувати з налаштуваннями обробки, для отримання потрібного вам виду прайс-листа в 1С.

Наші проекти | Купити 1С | Послуги з 1С | Програмування | Оренда сервера | FAQ 1C

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2022 1С ПРОЕКТИ ТА РІШЕННЯ