Часто користувачі задаються питанням: як зробити товарний звіт в 1С Управління торгівлею? Причому кожен користувач, який задається метою отримати товарний звіт має на увазі щось своє під цим питанням. Одні вважають що це виручка за день, інші, що це залишки на складі, треті, що це рівність продажів за день і готівкової виручки в касі. Вобщем то під термін товарний звіт підходять всі три визначення, але в даному випадку ми розглянемо:
Товарний звіт - сума продажів та сума грошових коштів у касі за день.
 Відразу визначимося, що ПРОДАЖІ і ГРОШІ в конфігурації "Управління торгівлею" не завжди збігаються величини. Тобто виторг за день може бути не дорівнює грошей в касі. Чому? Справа в тому що конфігурація "Управління торгівлею" - це не програма для реєстрації роздрібний продаж за типом супермаркету "плати і забирай". В 1С Торгівлі можливі варіанти продажу товару без оплати, з відстрочкою, з відстрочкою за безготівковим розрахунком і т. д. Існує помилкове оману в тому, що товар проданий, значить на цю ж суму в касі повинні автоматично з'явиться гроші. Це не так. Сама операція в програмі по оформленню продажу автоматично не формує проводки надходження грошей в касу. Гроші в касу в 1С Торгівля вносяться документом "Приходный кассовый ордер". Тобто документ "Реалізація товарів" - списує товар, формує заборгованість на клієнта або кінцевого споживача, а документ "Прибутковий касовий ордер" додає гроші в касу. Тому після кожної операції продажу або за підсумком дня для того щоб в касі з'явилися гроші потрібно зробити "ПКТ".
 Відповідно якщо все правильно зроблено, то за день повинні бути рівність: Продажу = Гроші в касі
 Інструкції щодо формування звітів з продажів і по грошах розкриті в цих статтях.
Також в 1С можна налаштувати заборону проведення операції продажу без грошей. Тобто спочатку продавець повинен внести гроші, тільки після цього програма дозволить зробити продаж.
 Якщо ваш бізнес побудований виключно на роздрібних продажах (плати і забирай) то скоріше вам більше підійде інша конфігурація 1С - "1С: Роздріб". У ній реалізований механізм списання товару/надходження грошей в касу однією дією користувача.

Наші проекти | Купити 1С | Послуги з 1С | Програмування | Оренда сервера | FAQ 1C

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2022 1С ПРОЕКТИ ТА РІШЕННЯ