1С - програма гнучка. При достатньому рівні прав дозволяє користувачеві проводити документи з товаром, якого немає в наявності. Таким чином, у програмі виникають від'ємні залишки. Сказати однозначно, що цього не можна допускати ні, а те що це неправильно і що це помилка - так.
 Чому користувачам іноді може знадобиться проведення залишку в мінус? Якщо у вас не ювелірний завод, в 99 % залишки товару на складі (фактичні) не збігаються із залишками в програмі. А це означає, що при виписці товару зі складу або магазину за фактом виникнуть труднощі з випискою видаткових документів. Програма не зможе провести операцію "в мінус", якщо стоїть обмеження. Виникла позаштатна ситуація безсумнівно призведе до простою, затримці, з'ясуванню причин і т. д. Але не кожна компанія може дозволити собі простий або затримку, якщо, приміром це призведе до додаткової оплати простою найманого автотранспорту або штрафів за невчасну доставку товару покупцеві. Якщо витрати від простою значно більше, ніж витрати від неточних оперативних залишків доцільно дозволити користувачеві проведення товару в мінус. Ми хочемо сказати, що політика прав і заборон в 1С не повинна накладати негативний негативний відбиток в цілому на бізнес-процеси компанії. Важливо зрозуміти різницю між вимушеними, правильними заходами обмеження і "палицями в колесах". Оцінку даного питання повинні дати керівники відділів безпосередньо відповідають за бізнес-процеси і фінансові результати компанії.
 Отже, розглянемо коли наявність прав проводити товар в мінус виправдано:
- витрати від несвоєчасного виконання бізнес-процесу значно більше, ніж витрати від неправильних залишків у програмі
- відображення операцій в програмі відстає від фактичного руху товару на складі. Наприклад: прийнята зворотна тара від покупців, вивантажено на тарний склад і завантажена комірником в приїхала машину постачальника тари. Операціоністи не встигають провести операції за возравту тарі в 1С, відповідно не можуть зробити витрати постачальника, тому що немає залишків. В даній ситуації, або буде простою на складі, або тара буде відвантажена не в цій поставці, що призведе до заняття додаткових складських площ.
- на складі давно не проводилася інвентаризація, тому деякі номенклатурні позиції зберігаються з неправильним залишком. Перерахувати склад неможливо, так як операції з товаром здійснюються 7 днів на тиждень. Відповідно зупинка складу для перерахунку на 1-3 дні, а відповідно зупинка відвантажень товару споживачам спричиняє великі втрати ніж незначні неточності в товарних залишках
 Коли проведення товару в мінус невиправдано:
- Проведення продукції в мінус призведе до невиправної ланцюжку подальших помилок.
- Товар дуже дорогий. Навіть продаж однієї одиниці товару в мінус означає те, що на складі або пересортиця або нестачу у великих розмірах. Розгляд даної помилки повинно бути негайним. Наприклад, дорога група товарів: промислове обладнання, автомобілі, комплектуючі.
- Неправильний відпуск товару призведе до подальшої неправильної калькуляції і собівартості.
 Як виникають мінусові залишки в 1С?
Якщо права користувачів у програмі налаштовані правильно від'ємних залишків виникнути не може. До розширених прав проведення товару в мінус відносяться:
- можливість редагувати документи заднім числом
- у користувача в налаштуваннях додаткових прав включена можливість проводити документи без контролю від'ємних залишків
- у компанії розподілена база даних 1С. При обміні даними відбувається некоректне списання залишків. Той випадок, коли один і той же товар списали в різних вузлах (філіях) інформаційної бази.
внутрішня помилка бази даних 1С
 Пошук помилок і мінусових залишків в 1С
 Найзручніше шукати мінуса в 1С з допомогою групового перепроведения документів. При виконанні даної обробки в службових повідомленнях спливуть всі мінуси і недоліки.
Також ще можна скористатися звітом "Відомість щодо товарів на складах". Для цього її ніжно належним чином налаштувати. Обов'язково виведіть у угрупування номенклатуру, а під нею документ-рух. Прокручуючи відомість ви побачите мінуса за кінцевим залишком, прийміть рішення, що з ними робити. Зазвичай відсутній товар оприбутковують, а замість нього щось списують. Роблять міні-інвентаризацію, якщо немає можливості провести повноцінну.

Таким чином відомі основні причини мінусових залишків і способи їх усунення.

Наші проекти | Купити 1С | Послуги з 1С | Програмування | Оренда сервера | FAQ 1C

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2022 1С ПРОЕКТИ ТА РІШЕННЯ