Хоча користувачів програми 1С оновлення програми видається не завжди доречними, але справедливості заради потрібно відзначити що є закономірними як для рішення, що йде в ногу з часом і рішення відповідного вимогам сучасного законодавства.
Причини оновлення програми 1С
У першому випадку оновлення програми 1С може бути ініційоване компанією, що використовує програмний продукт для автоматизації своєї діяльності для цілей доопрацювання бізнес-процесів під потреби компанії.
У другому випадку оновлення програми 1С випускає сама фірма 1С з метою оновлення програмних модулів у зв'язку із змінами в законодавстві, виправлення помилок, технічного вдосконалення програмного продукту.
У першому випадку ініціатором змін є користувач, у другому випадку - компанія 1С. Далі ми пояснимо, як оновлювати конфігурацію 1С в разі виходу оновлення конфігурації випускається фірмою 1С. Перший випадок ми розглядати не будемо, так як компанії переслідують мету модифікації конфігурації під власні потреби повинні володіти достатніми навичками і знаннями для внесення змін і оновлення 1С.
Перше, що вам знадобиться для оновлення - файл оновлення. Як правило, це zip-архіви при розпакуванні яких з'являється інсталяційний файл "setup.exe". Піктограма інсталяційного файлу схожа на ярлик програми 1С. По запуску цього файлу почнеться установка оновлення на ваш комп'ютер.
Важливо При установці оновлень буде задано директорію для установки. Її можна змінювати на будь-яке інше місце, головне щоб ви запам'ятали, куди саме інсталюються оновлення, оскільки дана інформація буде ще потрібна.
Якщо ви маєте продовжену підписку на оновлення, то на сайті https://users.v8.1c.ru/ можна завантажити оновлення конфігурацій і платформи. Для тих, у кого немає діючої підписки можуть звернутися до нас за разовою допомогою оновлення 1С або підписатися на наші оновлення на рік зі знижкою.
Після того як файл оновлення інстальований можна приступати безпосередньо до оновлення конфігурації. Але перед встановленням оновлень, та й взагалі перед будь-якими змінами в конфігурації рекомендуємо виконати кілька дій:
Порада
1. Перед установкою оновлень і іншими змінами робіть резервну копію бази даних 1С.
2. Якщо у вас розподілена база даних - проведіть обмін між підлеглими вузлами. Після оновлення файл обміну буде і так великий. Не слід збільшувати ще більше.
3. Переконайтеся, що ви єдиний активний користувач в програмі. Для коректного завершення оновлення потрібно монопольний режим.
4. Плануйте оновлення конфігурації з запасом часу. У разі помилок або проблемних ситуацій потрібен час для відновлення резервної копії або час для виправлення помилок. Під час відновлення або виправлення користувачі в програмі працювати не повинні.
 
Оновлення
 
Всі описані нижче дії проводяться в режимі 1С «Конфігуратор» під користувачем з повними або адміністративними правами.
1. Відкрийте дерево конфігурації меню Конфігурація - Відкрити конфігурацію.
2. Відкрийте інструмент для оновлення конфігурації меню Конфігурація - Підтримка - Оновити конфігурацію.
3. Виберіть файл оновлення і натисніть ОК. Файл оновлення знаходиться в директорії на комп'ютері куди ви інсталювали оновлення. Файл оновлень називається «1cv8» має зображення кругових стрілок. Обсяг файлу 10-30 Мб, залежно від конфігурації і оновлень.
4. Програма 1С проінформує вас з якою на яку версію відбувається оновлення. Підтвердіть ваше рішення оновлюватися, натисніть ОК.
5. Після цього почнеться процес порівняння конфігурацій. На даному етапі програма порівнює наявну конфігурацію з вибраним файлом оновлень. Після того як закінчиться порівняння необхідно натиснути кнопку "Виконати". Після цього нові оновлення встановляться в вашу програму.
6. Для завершення оновлення також необхідно натиснути кнопку "Оновлення конфігурації бази даних" або піктограмку на панелі інструментів. Після цього вважається, що оновлення встановлено і база даних оновлена.
 
Важливо Описана процедура оновлення підходить тільки для немодифікованих конфігурацій, тобто для тих в які самостійно не внесений програмний код, доопрацювання. Коректне оновлення і працездатність програми після установки оновлень від фірми 1С гарантована тільки для стандартних конфігурацій. З модифікованими конфігураціями справа йде складніше. Оновлювати таку програму повинні фахівці відповідного рівня підготовки. В іншому випадку, після оновлення модифікованої конфігурації можуть перестати працювати деякі компоненти програми.

Наші проекти | Купити 1С | Послуги з 1С | Програмування | Оренда сервера | FAQ 1C

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2022 1С ПРОЕКТИ ТА РІШЕННЯ