Як оцінити платоспроможність клієнта? Актуальне питання для країн, компаній, які працюють не просто щоб заробити на клієнтові сьогодні, а які керуються філософією партнерських відносин, націлені на тривале і взаємовигідне співробітництво.
"Не намагайся продати клієнтові щось одне сьогодні, продай багато за кілька років"
Як правило, поглиблення партнерських відносин неминуче веде до збільшення фінансового потоку між сторонами. Звичайно ж кожен хоче бути впевнений у надійності та платоспроможності свого партнера. Виходити з чисто людських відносин плануючи фінансові потоки - занадто легковажно. Однак, перед тим як підвищити кредитний ліміт або розширити товарну специфікацію поставок логічно проаналізувати ваші відносини з клієнтом за той період який є в базі даних за допомогою вбудованого звіту 1С "Відомість взаєморозрахунків з контрагентами".
Звіт простий та інформативний. У ньому відображені ваші поставки на користь клієнта і його оплати. Даний звіт наочно, у документах покаже як платить клієнт за поставки, є у нього заборгованість. Відповідно якщо у вас умова оплати 3 дні після факту отримання і затримок дійсно немає і клієнт наполягає на збільшенні обсягів закупівель або збільшення терміну кредитування з 3 до 7 днів згідно дати дисциплінованому покупцеві шанс поглибити взаємини.
При цьому не варто забувати, що кожен день відстрочки для покупця означає затримку на таку ж кількість днів надходження грошей на ваш розрахунковий рахунок від угоди. А оскільки вам також доведеться платити за рахунками рекомендується не давати покупцям кількість днів відстрочки більше, ніж дають вам ваші постачальники. Невиконання цієї рекомендації може призвести до дефіциту платіжного балансу і вимушеної додаткової мобілізації кредитних обігових коштів через банк.
Відомість по взаєморозрахунках формуються в 1С також як і інші звіти 1С. Потрібно сказати, що взагалі всі звіти в 1С підпорядковані єдиним правилам формування і той хто навчився працювати з одним звітом з 80 % ймовірністю зможе працювати і з іншими звітами. Але є деякі особливості даного звіту, на які потрібно звернути увагу:
1. Взаєморозрахунки холдингу. Деякі з ваших клієнтів можуть мати кілька юридичних осіб які також вбиті у ваш довідник контрагентів. Об'єднані в холдинг клієнти утворюють певну групу фізичних і юридичних осіб належать фактично до одного власника бізнесу. Так от, щоб взяти взаєморозрахунки за власнику бізнесу з усіма його юр., фіз. особами необхідно формувати взаєморозрахунки по головному контрагенту. При цьому підлеглі головному контрагенти також потраплять зі своїми розрахунками у звіт до головного. Дуже зручно і інформативно, але при цьому обов'язково в довіднику "Контрагенти" підлеглі контрагенти повинні бути підв'язані до головного, а ви повинні знати хто з усіх є головним. Навіщо запитаєте ви формувати взаєморозрахунки по головному контрагенту? Потім у одного контрагента холдингу може бути заборгованість, а в іншого передоплата. В цілому ж по холдингу заборгованість нульова і т. д. Можуть бути й інші варіації, всі перераховувати не будемо.
2. Взаєморозрахунки за угодами. З одним і тим же контрагентом може бути укладено декілька договорів. Наприклад, договір передоплати та кредитний. Відповідно по передоплатним договором заборгованості бути не повинно, а наявність заборгованості за кредитним договором є нормою. При цьому якщо в звіт не вивести інформацію про взаєморозрахунки в розрізі договорів може складеться неправильне уявлення про фактичної заборгованості. Для цього виведіть у Угрупування звіту полі "Договір контрагента", тоді інформація про взаєморозрахунки буде більш вірна.
3. Час транзакцій банку. Це стосується платежів через банк. Може виникнути неприємна ситуація із-за нерозуміння схеми того, як проходять платежі через банк. Наприклад, клієнт може внести оплату за поставку до кінця банківського дня та платіж, відповідно, зараховують на ваш розрахунковий рахунок тільки на наступний день. Бухгалтер по взаєморозрахунках також побачить платіж на наступний день і проведе, припустимо, в програмі 1С платіжку після обіду. Сукупно час транзакції платіжки на стороні банку плюс на вашій стороні може зайняти від 12 до 24 годин. Відповідно сформувавши в цьому проміжку часу взаєморозрахунки по контрагенту з яким були вхідні платежі в звіт потраплять не всі оперативні дані. Тому дотримуйтеся правила - формувати взаєморозрахунки з клієнтами, коли вся банківська виписка за попередній день повністю проведена в 1С.

Наші проекти | Купити 1С | Послуги з 1С | Програмування | Оренда сервера | FAQ 1C

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2022 1С ПРОЕКТИ ТА РІШЕННЯ