Програма 1С буквально напхана різними смаколиками для аналізу даних. Про одну з таких смакоти ми розповімо в цій публікації - звіт по валовий прибутку. Звіт по своїй суті унікальний, оскільки надає інформацію про підсумки діяльності торгової компанії по натисненню кнопки мишки. І це не перебільшення.

 Які вихідні дані потрапляють у звіт?
 
Для того щоб зрозуміти що власне формує звіт обговоримо дані, які беруть участь у даному звіті.
1. Партії товарів - це ніщо інше, як ваші надходження товарів і послуг. Всі знають, що перш ніж що-небудь продати потрібно що-небудь купити. Відповідно в кожній видатковій накладній проводиться в 1С обов'язково списують які-небудь партії надходження товару. В основному списання відбувається за методом FIFO. Рекомендуємо перевірити налаштування облікової політики компанії.
2. Документ продажу - документи, за допомогою яких ви оформляєте продаж. Ваша націнка на товари буде давати різницю між цінами, за якими ви купили товар і з яким ви його продали. Просто кажучи - дохід. Проведений документ продажу в 1С якраз формує ваш дохід, а звіт по валовий прибутку тільки виводить результат. Отже ми підійшли до останнього підсумковим показником звіту - рентабельності.
3. Рентабельність - головне що показує звіт. Рентабельність формується за стандартною формулою рентабельності:
Рентабельність = (Виручка - Собівартість)*100 / Виручка
У звіті також видно і валовий прибуток. Валовий прибуток становить різницю між виручкою та собівартістю угод.
 Принадність звіту в тому, що як і в усіх звітах у ньому доступні різні угруповання, відбір, сортування і т. д. Наприклад, якщо вам цікава рентабельність продажів по групах товару або по точках збуту, по клієнтам - все можна налаштувати. Для цього потрібні, звичайно, навички роботи з звітами, але повірте, один раз навчившись користуватися інструментами аналітики продажів в 1С ви вже не зможете від них відмовитися. Для поглиблення в тему звітів рекомендуємо цикл наших статей присвячених освоєння азів формування звітів в 1С.
 
Що потрібно щоб звіт давав правдиві результати?
 
 Дуже важлива деталь - налаштування програми. В залежності від того включений чи ні ПДВ у вартість партій по-різному буде вважатися рентабельність продажів. Наприклад, якщо прапор "Не включати ПДВ у вартість партій" знятий, то ви на відсоток ставки ПДВ підвищуєте рентабельність продажів.

 І другий момент. Рентабельність продажів можна вважати за собівартістю, а можна по виручці. Тобто співвідносити валовий прибуток можна до двох величин. Наприклад:
Виручка Без ПДВ 128 434,81 Собівартість 95 625,57 Валовий прибуток 32 809,24 Рентабельність- 32 809, 24 * 100 / 128 434,81 = 25,55 %
Виручка Без ПДВ 128 434,81 Собівартість 95 625,57 Валовий прибуток 32 809,24 Рентабельність- 32 809, 24 * 100 / 95 625,57 = 34,31 %
Як видно при однаковій виручці виходить різна рентабельність. Це не помилка. Як рахувати рентабельність суто-індивідуальна справа кожної компанії, але стандартний звіт 1С вважає рентабельність по першому варіанту.
Трапляється так, що в звіті можуть бути показники негативної рентабельності. В цьому випадку треба індивідуально перевіряти асортимент товару продається в мінус. В торгових компаніях часто з негативною рентабельністю виявляються распродажные або акційні позиції. Наприклад, може бути влаштована розпродаж залежалого товару нижче собівартості. В цьому випадку негативний результат - нормальний результат.
Звіт може змінювати показники виручки і рентабельності при внесенні документів у звітний період заднім числом. Припустимо, якщо надходження товарів і послуг заднім числом був внесений документ з більш високими цінами, то значить і рентабельність продажів повинна знизиться. Але фокус у тому, що 1С влаштована таким чином, що поки ви слідом за вступом не перепроведете реалізацію у звіті нічого не зміниться. Тобто потрібно як би перезаписати товарні руху (оновити). Ясна річ що перепровадити безліч документів реалізації трудомістке заняття, тому в 1С є типовою інструмент який називається "Перепроведення по партіям", який автоматично оновлює рух партій за період. Вважається, що дані звіту по валовий прибутку будуть більш точними після процедури групового перепроведения по партіям.
 

 

 

 

Наші проекти | Купити 1С | Послуги з 1С | Програмування | Оренда сервера | FAQ 1C

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2022 1С ПРОЕКТИ ТА РІШЕННЯ