Професійний бухгалтер може заробити для компанії не менше грошей, ніж успішний менеджер по продажам. Як? За допомогою податкового планування. Відомо, що згідно з українським законодавством неповернутої сумою сплати в бюджет є різниця між податковим кредитом і податковими зобов'язаннями. Тобто якщо ваша компанія в періоді купила менше, а продала більше і ви при цьому є платниками ПДВ, то різницю доведеться сплатити до бюджету з кишені компанії. Відповідно, якщо успішні менеджери наторгуют більше ніж ви купили, а ви продаєте з націнкою 15-20 % із-за неправильно спланованого податкового кредиту продажу виявляться нерентабельними так як в бюджет з цих продажів потрібно буде сплатити 20 % ПДВ. Для дотримання балансу та рентабельної роботи потрібно щоб в компанії хтось займався податковим плануванням. На прикладі програми 1С ми розповімо, як неважко можна контролювати зобов'язання по ПДВ і займатися плануванням податків. В 1С є два звіти:
1) Перевірка суми вхідного ПДВ
2) Перевірка суми зобов'язань по ПДВ
 Перший звіт відображає ваш кредит, другий зобов'язання. Різниця між цими звітами і є чиста втрата від сплати ПДВ у бюджет. Зупинимося трохи докладніше на звітах, де їх знайти, як формувати в 1С. В різних конфігураціях розташування може бути різне, але точно ці звіти можна в будь-якій конфігурації можна відкрити через меню Операції - Звіти. Якщо ви хоч трохи можете користуватися звітами в 1С виберіть період і просто сформуйте обидва цих звіту. Цього буде достатньо, щоб розібратися в суті справи. Для тих, хто погано знайомий з звітами 1С нижче представлені скріншоти з описом налаштувань.

Перевірка суми зобов'язань по ПДВ

 Звіт поділений на дві області - область налаштувань і область виводу результатів. Задайте у відборах організацію, період і покупців, як на малюнку. Натисніть кнопку сформувати. Якщо розібрати наведений приклад, то видно, що у нас виникло податкових зобов'язань по сплаті ПДВ (мається на увазі база оподаткування, а не сума ПДВ) на 2 243,58 грн. Програма складає дану суму виходячи з першого настав події - оплата чи відвантаження. У другій колонці видно, скільки ви вже в програмі виписали податкових накладних даним контрагентом. Тобто з одного звіту можливо отримати підсумкові дані за зобов'язаннями і невиписані у програмі податкові накладні. Для більш компактного вигляду звіту рекомендуємо зменшити кількість угруповань. Ця операція виконується після натискання мінусів для окремої рядки або за допомогою вибору рівня угруповань в цілому для звіту. Якщо ви не знаєте як налаштовувати вигляд звіту ознайомтеся з нашою статтею про настроювання звітів в 1С.

 

Отчет по налоговым обязательствам

Перевірка суми вхідного ПДВ

 За структурою звіт мало чим відрізняється від звіту за зобов'язаннями. Принцип формування той же. Звіт по вхідному ПДВ показує бухгалтеру його кредит. Перша колоночки відображає перша з подій - оплату постачальнику або надходження товарів (послуг). Друга колонка показує скільки у програмі проведено податкових накладних у журналі «запис книги придбання». Звіт дозволяє одночасно бачити передбачувану суму кредиту і контролювати весь кредит відображено у програмі.

 

Отчет по налоговому кредиту

Підсумки

 Якщо виходити з наведених прикладів і порахувати підсумки, можна зробити висновок, що у компанії надмірно великий податковий кредит у порівнянні з продажами. Дана ситуація може розглядатися як аномальна або те, що компанія свідомо нарощує залишки на складі. Можливо, готуватися до сезону продажів. Однак не варто забувати, що податковий кредит не переноситься з місяця на місяць і раціонально було б збільшити продажі, або зменшити темп закупівель.
Є ще кілька відносно чесних способів зменшення податкового навантаження в поточному періоді:
- якщо продажі перевищують закупівлі спробуйте переговорити з клієнтами про перенесення документів відвантаження на наступний звітний місяць. Можливо, вони неплатники ПДВ і їм немає принципової різниці яким числом будуть оформлені документи
- при нестачі кредиту переговоріть з постачальниками про додаткові закупівлі в поточному місяці
- зробіть передплату за товар або послуги, які все одно плануються в майбутньому. Це також дасть вам право вимагати передоплату за податковий кредит від постачальника
- спробуйте самі не брати передоплату за постачання майбутніх періодів. Переговоріть з менеджерами по продажах, щоб не виставляли великі рахунки на оплату в поточному місяці
- проаналізуйте закупівлі. Можливо, серед ваших постачальників є ті, хто не є платниками ПДВ. Закупівлі від таких не дають вам податкового кредиту.
Як бачите, вміле податкове планування може дати відчутну економію. Бухгалтер може бути не просто учетником але ефективним людиною в компанії.

Наші проекти | Купити 1С | Послуги з 1С | Програмування | Оренда сервера | FAQ 1C

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2022 1С ПРОЕКТИ ТА РІШЕННЯ