Велика кількість пропонованих можливостей 1C:Підприємство звичайно, вражає, але безумовно для великої фірми або підприємства потрібні додаткові модулі, що відображають специфіку даного підприємства. Плюс - зміни законодавства не настільки рідкісне явище, що абсолютно відточена і якісна програма, через рік-інший кілька стає неактуальною.
 У 1С:Підприємство це питання вирішене. Гнучко-конфігурована система насправді є конструктором, з кубиків якого ми можемо написати абсолютно все. На відміну від інших бухгалтерських програм 1С:Підприємство не є суто бухгалтерською програмою (хоча і вирішує абсолютно всі бухгалтерські задачі). У деякому роді 1С:Підприємство можна порівняти з мовою програмування, на якому і пишуться програми, які власне вирішують завдання. Ці програми називаються "Конфігурації". Різні конфігурації відповідають за вирішення будь-яких готових задач, наприклад, облік Матеріалів на складах, Зарплата або Калькуляція собівартості продукції, є конфігурації, які вирішують всю сукупність завдань в одному флаконі. Наприклад так звані "Комплексні конфігурації".
 Причому будь-яку з конфігурації можна дописати, переписати і привести до такого вигляду, який нас влаштовує. Можна написати кілька конфігурацій і користуватися ними одночасно, але база - сам комплекс 1С:Підприємство при цьому один. Безумовно в комплексі 1С:Підприємство теж є поділ за типами передбачуваних завдань, тобто програм "Конфігурацій", які на основі цього комплексу будуть написані. Поділяється 1С:Підприємство по компонентів:

Основні компоненти

 Бухгалтерський Облік, Оперативний Облік, Розрахунок - це три основні компоненти 1С:Підприємства. На компоненті Бухгалтерський Облік ми можемо вести всю структуру проводок, різних планів рахунків, Бухгалтерських Підсумків за довільний період.
 На компоненті Оперативний Облік ми можемо вирішувати задачі дуже великих оптово-роздрібних підприємств. Це не означає, що у бухгалтерському обліку це взагалі не можливо - насправді компоненті можна написати взагалі будь-яку задачу, просто кожна з компонент спочатку націлена на більш якісне і зручне рішення саме тих завдань, для яких вона призначається.
 Типові конфігурації в основному пишуться виходячи з цього принципу. Далі - Розрахунок - це компонента призначена для ведення такого блоку як Зарплата.

Додаткові компоненти

Управління Розподіленими Базами Даних

 Управління Розподіленими Базами Даних - компонента, призначена для зв'язку декількох територіально відокремлених підрозділів. До прикладу - у нас є Головний офіс в якомусь місті, мережа з декількох комп'ютерів і соотвественное кількість робочих місць, які працюють з однією інформаційною базою по локальній мережі. Є також і Офіс в іншому місті, де також є мережа чи навіть один комп'ютер, який теж повинен "бачити" Інформаційну Базу центру, але тягнути локальну мережу в інше місто - це кілька невигідно, якщо не сказати більше. Але тим не менш информацая повинна циркулювати. Що ж робити ? За допомогою цієї компоненти бази, які одночасно використовуються в різних містах епізодично (період ви можете вибрати самі) синхронізуються. Тобто Головний офіс завжди може побачити скажімо продажу віддаленого офісу, а віддалений офіс в свою чергу скажімо дані про взаєморозрахунки з покупцями, просто кажучи - проплатив хтось чи ні. Це лише приклади завдань. Насправді синхронізувати можна абсолютно будь-яку інформацію і мати оперативний доступ до неї з будь-якої точки вашого бізнесу.

WEB-Розширення

 Використовуючи цю компоненту ви можете побудувати свій інтернет-магазин, організувати зв'язок з вашими контрагентами через Internet, наприклад - ваш покупець зможе побачити ту інформацію, яку ви особисто дозволяєте йому побачити з вашої інформаційної бази - наприклад, що він може отримати нині зі складу (те що є в наявності), Ціни (останні). Також він може виписати рахунок самостійно зі свого комп'ютера, не завантажуючи ваш відділ продажів. Звірки взаєморозрахунків тепер - дуже просте заняття. Ваш клієнт завжди зможе подивитися що ми про нього в сенсі це думаємо (тобто в розрізі якого замовлення хто як розраховувався, хто кому винен і так далі). Безумовно все це в режимі індивідуального паролирования.

V7Plus

 За допомогою цієї компоненти ви можете надсилати листи через Internet автоматично отримувати інформацію з Інтернет сайтів, обробляти документи в міжнародному стандарті комерційною інформацією XML. Уявіть, що по отриманню грошей на Ваш розрахунковий рахунок від обраних контрагентів, автоматично надсилається лист на ваш пейджер, мобільний телефон або інший пристрій, який може отримувати інформацію через Internet.
 Ви можете "бігати" по WWW не за допомогою Стандартних браузерів типу Internet Explorer, а безпосередньо з 1С будуть вгружаться в Вашу базу останні Курси конвертації валют, інформація про залишки вашого контрагента.
Зовнішні компоненти

 Зовнішня компонету, кажучи мовою програмування, що це OLE Automation сервер, який може бути написаний будь-якою мовою програмування, включаючи Delphi, Visual Basic, C Builder, тобто
якщо у вас проект вже написаний і інвестиції вкладені, то можна не відмовлятися від напрацювань, а інтегрувати їх в структуру 1С:Підприємства. До речі кажучи 1С:Підприємство саме може надавати доступ до своїх ресурсів через OLE Automation.
А пишуться абсолютно будь-які речі - Підтримка усложенной бізнес-математики, драйвера додаткових пристроїв. Скажімо робота з касовими апаратами, штрих-сканери, вагами, нестандартними пристроями.

 Стандарт OLE Automation підтримують всі сучасні бізнес-додатки, такі як MicrosoftOffice Word,Excel,Access), Finereader (розпізнавання текстів) і безліч інших.
Тобто використовуючи цей стандарт ми можемо створити Єдиний Інформаційний Простір в нашому бізнесі не відмовляючись ні від улюбленого Excel (де дуже зручні графіки) від Worda, де всі набирають свої договору. Можна вести наприклад архів договорів, облік виконання договорів в 1С, а друковані форми зі складними формулами або малюнками можуть бути в Worde і автоматично заповнюватися даними з 1С.

 Слід зазначити, що компоненти і основні і зовнішні це можливості, якими володіє 1С:Підприємство як мова програмування.

 На цій мові вже пишуться конфігурації - вони можуть бути типовими (розробленими для багатьох) та індивідуальними (розробленими за Технічним Завданням індивідуально)

 Можливість написання будь-якої задачі на 1С - безмежні можливості тих чи інших конфігурацій - завжди обмежені.
При підборі конфігурації слід велику увагу приділяти тому, які з можливостей вже є в даній конфігурації.
(саме в конфігурації, а не в компоненті)

Наші проекти | Купити 1С | Послуги з 1С | Програмування | Оренда сервера | FAQ 1C

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2022 1С ПРОЕКТИ ТА РІШЕННЯ