Перевірка залишків

 За звітний період у вашій базі даних можуть виникнути різні неприємності з залишками: мінус по товарній позиції, пересортиця, надлишки і т.д. Все це виникає із-за різниці фактичного і документального обліку, або просто кажучи помилок. Як виявити і що робити з виниклими помилками (неточностями) в базі даних? Якщо ви впевнені, що масштаби розбіжностей незначні, можна прибегунть до ручного пошуку і коригуванню. Для пошуку підійде звіт «Відомість щодо товарів на складах», для усунення помилок можна скористатися складськими документами «Списання товару», «Оприбуткування товару». Відомість при цьому можна налаштувати спеціально для пошуку мінусів. Можна вивести звіт негативний кінцевий залишок, а можна сформувати повне рух документів, зване в 1С «Документ-руху реєстратор» і з допомогою універсального пошуку (комбінація клавіш «Ctrl+F») по черзі знайти ось такі знаки «-». Останній спосіб більш тривалий, але і більш корисний, тому знаходить не тільки товарний мінус, а й документ утворив мінус.

 


 Якщо масштаби фактичних та документальних розбіжностей значні, рекомендується провести інвентаризацію ТМЦ.

 Перевірка первинних документів внесених у базу даних

 

 На момент закриття періоду в базу даних повинні бути внесені всі первинні документи, проведена звірка з постачальниками та покупцями. Із-за того що може бути не введений або скасовано проведення, наприклад, надходження документа можуть бути виявлені негативні залишки, що призведе до неправильного списання партій. Іншими словами виникає ситуація «Продали товар, якого немає на залишках»

Проведення документів за період

 

 Дана операція необхідна для відновлення послідовностей обліку. Операцію настійно рекомендується проводити, тому що:
А) при проведенні документів у вікні повідомлень з'являться посилання на помилки
Б) часто буває, що протягом облікового періоду у базі даних змінюється дата первинного документа, документи видаляються, вносяться нові заднім числом і т.д. Так от перепроведення документів звітного періоду відновлює хронологію списання партій.

 

Подбиття підсумків, звірка

 Закриття періоду для внесення змін користувачами здійснюється програмно). Виняток можуть скласти: головний бухгалтер, адміністратор. Після того як період закритий не рекомендується проводити будь-які дії над первинними документами в базі даних . Щодо закриття періоду здається звітність, підбиваються фінансові результати діяльності, досверяются раніше несверенные первинні документи, підписуються акти-звірки з постачальниками і покупцями.

Сподіваємося, ця проста інструкція допоможе Вам навести порядок в обліку і безпроблемно закрити період в 1С.

Наші проекти | Купити 1С | Послуги з 1С | Програмування | Оренда сервера | FAQ 1C

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2022 1С ПРОЕКТИ ТА РІШЕННЯ