Виписка накладних та здача звіту ПДВ в 1С 8.2


 Здача звітів по ПДВ одна із самих головних завдань відділу бухгалтерського, податкового обліку в компанії. Особливо актуальні завдання по виписці податкових накладних, формування податкової звітності у період завдання ПДВ. Тут як правило робота ділиться на три етапи:

1) виписка документів в 1С
2) перевірка
3) здача звітності в податкові служби

 Поетапно розповімо, як найбільш практично, без надвитрат сил і енергії пройти всі етапи.

1. Виписка податкових документів в 1С

 Податкові документи (зобов'язання) виписуються по одному з перших подій: оплата, реалізація товару. Залежно від того, яка з подій було першим, на підставі його виписується податкова накладна (нараховується ПДВ). У випадку, якщо гроші надійшли першими - підставою для виписки податкової накладної є вхідне платіжне доручення. У випадку, якщо першою подією була фактична відвантаження (реалізація товару покупця) - податкова накладна виписується на підставі документа "Реалізація товарів і послуг". Податкові накладні за кредитом вносяться в 1С вручну, без номенклатури. В цьому випадку ніякої автоматизації немає.
 Зате є автоматизація при виписці податкових накладних.
1) найпростіша автоматизація - запровадити податкову накладну на підставі наявної в базі даних документа.

2) Скористатися обробкою "Формування податкових накладних" для масової виписки документів, наприклад, за підсумком періоду.

Формирование налоговых накладных с помощью обработки

  Обробка формування накладних складається з двох частин: 1-я - відбори, 2-я виписка. У першій частині обробки необхідно задати обов'язкові відбори даних, у другій частині безпосередньо працювати з даними. Обов'язкові для заповнення реквізити обробки: період, за який будуть формуватися податкові накладні, організація, якщо ведеться не одна, а кілька, контрагенти (за бажанням). У лівому верхньому куті користувачеві також надається вибір підсумку формування накладних з варіантами проведення, відкриття, друку і т.д. Найчастіше і зручніше всього використовувати режим відкриття сформованих документів з подальшим самостійним проведенням.

  Підбір первинних документів

 На другій вкладці область обробки для виписки податкових накладних розділена на 2 частини. У верхній частині відображаються відібрані клієнти, а жирним шрифтом відображаються ті клієнти, яким вже виписані податкові накладні. Виписані податкові накладні видно у нижній частині обробки темно-червоним шрифтом. Таким чином обробка надає можливість без формування звіту бачити недовыписанные накладні. Для виписки податкової накладної необхідно стати поле у верхній частині обробки, натиснути "підбір", вибрати документ-підставу, натиснути "сформувати". Результат - сформується податкова накладна. Закривати обробку після формування податкової накладної не потрібно, так як доведеться відкривати обробку заново. Для зручності налаштування відбору обробки можна зберегти за допомогою піктограм "збереження, відновлення налаштувань звіту" щоб кожен раз не налаштовувати обробку.

2. Перевірка виписаних податкових накладних

 Для перевірки виписаних податкових накладних в 1С 8.2 існує звіт "Перевірка суми зобов'язань по ПДВ". За допомогою звіту можна звірити на яку суму вже виписано податкових документів. Відповідно вывив в Excel можна швидко знайти різницю між колонками. Рядки можна групувати в звіті стискаючи до клієнта або розкриваючи до аналітики документів. Таким чином, в звіті вгорі видно скільки в базі первинних документів, а скільки виписано податкових накладних.

 Звіт з ПДВ

3. Здача звітності з ПДВ


  містить вбудовані засоби для формування та подачі звітності в електронному вигляді до податкової інспекції. Звітність формується на підставі введених документів, за підсумком відображає результат податкових зобов'язань і податкового кредиту. 

Список регламентних звітів

 Надіслати сформований звіт до ДПІ можна за допомогою утиліти "-Звіт" або зберегти у форматі *.xml і завантажити в MEDOC.

 Реєстр ПДВ

 

 За більш детальною консультацією з питань обслуговування бухгалтерських програм звертайтеся у нашу службу підтримки.
Сподіваємося з допомогою нашої статті ми постаралися зекономити ваш час і «олівцеві крыжики" на папері : )

Наші проекти | Купити 1С | Послуги з 1С | Програмування | Оренда сервера | FAQ 1C

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2022 1С ПРОЕКТИ ТА РІШЕННЯ