Варіанти організації доступу до бази даних 1С 8.2

 

 Багато що розвиваються компанії , внаслідок розширення географії господарської діяльності стикаються з потребою реорганізації корпоративної інформаційної системи . У даній статті ми опишемо варіанти роботи з однієї з найпопулярніших корпоративних облікових систем - 1С.
 Програмні продукти 1С випускаються на технологічній платформі 1С Підприємство , підтримуючу загальноприйняті підключення до бази даних. Не вдаючись , особливо в технічні подробиці , нижче для звичайних користувачів доступно описані можливі варіанти роботи з базою 1С.


Варіанти роботи з базою даних 1С:


Однокористувацький (простий доступ). Установка 1С на один комп'ютер для роботи одного користувача.
Для цього потрібно :
- ПК , на який встановлюється 1С
- Програма 1С ( інсталяційний диск)
- Ключ захисту ( для доступу в програму)
Багатокористувацький по мережі. (простий доступ) . Установка на 1С на декілька комп'ютерів , робота декількох користувачів в 1С в одному приміщенні , на одній території.
Для цього потрібно :
- Встановити 1С на всіх комп'ютерах , де буде підключення до 1С.
- Один головний комп'ютер , де буде знаходиться база даних 1С (файл 1СV8.1CD ) . База зазвичай створюється автоматично на першому ПК , де виробляється інсталяція . Решта ПК під'єднуються до першого ПК (головному ) по мережі до його бази даних. Бузу даних можна переносити з одного комп'ютера на інший. Зазвичай для зберігання бази даних 1С вибирають найбільш потужний комп'ютер.
- Ключі захисту (скільки ПК з 1С )
Віддалений доступ до 1С. (складний доступ) . Такий доступ найчастіше необхідний великим компаніям з філіальною структурою. Віддалений доступ до бази 1С здатний організувати одночасний доступ всіх користувачів компанії ( холдингу ) до даних. Варіант такого доступу може бути пов'язаний з необхідністю користувачів працювати тільки з оперативними даними ( залишки , резерви , заборгованість і т.д.). При цьому вирішуються й інші проблеми пов'язані з: задвоєння нумерації накладних , неоперативної виписки документів , колізії з залишками і т.д.
Технічна організація віддаленого доступу. Віддалений доступ до 1С може бути організувати як у файловому так і клієнт- серверному варіанті. Рекомендації з цього питання такі: з навантаженням одночасно працюючих користувачів до 25 чол. можна використовувати файлову базу даних , більше 25 чол. - Серверну .
Так званий онлайн доступ може бути організований за допомогою термінальних серверів або публікації бази 1С на веб - сервері. Вибір залежить від технічних можливостей і політики безпеки компанії .
Здавалося б при всіх перевагах онлайн доступу до бази 1С всі компанії повинні були перейти саме на цей вид організації доступу , однак , незважаючи на ряд переваг якісний віддалений доступ можливий за умови стабільної і надійної роботи серверів 1С (веб , термінальний ) і наявності надійного каналу зв'язку . У разі слабких засобів зв'язку (Internet , внутрішня мережа ) рекомендується змішаний ( онлайн та офлайн ) доступ до бази даних , мова про який піде далі.
Змішаний доступ до 1С. (складний , надійний) . Такий доступ також найчастіше організовують великі компанії з філіальною організаційною структурою . Даний доступ точно такий же як віддалений доступ до 1С , описаний в третьому пункті , але має додаткову подстраховочний систему роботи ( резервну ) . Система організується так. Є база 1С ( файлова , серверна ) в якій працюють в онлайн всі користувачі . У цій же базі розгорнуто механізм розподіленої бази даних з кількістю вузлів рівною кількості філій компанії. Обмін даними між базами головного вузла ( онлайн ) і підлеглих ( філій) відбувається раз на добу. Таким чином , у разі відключення електроенергії , інтернету в головній базі 1С ( онлайн ) у філій є альтернатива - синхронізовані бази на місцях. Дані в філіальних базах даних будуть не на 100 % збігатися з реальністю , тому що синхронізація відбувається раз на добу , але зате вони цілком придатні для виконання невідкладних операцій і перестраховують бізнес на місцях від повної паралізації у разі проблем з центральним ( онлайновим ) вузлом бази даних.
 
 У кожного з описаних способів організації доступу до бази даних 1С є свої переваги і недоліки. Більш докладно про них ви можете дізнатися у нашій лінії консультацій.
 Фахівці нашого центру допоможуть правильно організувати , налаштувати і підключити базу 1С в компанії з будь-якої організаційної структурою.

Наші проекти | Купити 1С | Послуги з 1С | Програмування | Оренда сервера | FAQ 1C

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2022 1С ПРОЕКТИ ТА РІШЕННЯ