Програмний продукт фірми «1С», написаний на власній платформі дуже популярний серед вітчизняних компаній, тому що має велику різноманітність сфер використання. Програмні рішення конкретного функціонального напряму (управління торгівлею, управління виробництвом) називаються конфігураціями.
 Програмні продукти 1С достатньо функціональні і надійні, але на жаль, містять помилки. У даній статті ми опишемо деякі помилки, з якими особисто зіткнулися на практиці і способи їх обходу (якщо таке можливо), щоб ти, користувач, економив час і емоції на більш приємні моменти в житті :)
 Хочемо попередити, що описані помилки і способи їх обходу ідентифікувалися на конфігурації «Управління торгівлею для України». Але оскільки продукти 1С тиражуються розробником, не виключено що ці ж ситуації зустрічаються і в інших конфігураціях, а способи їх вирішення будуть такими ж як для конфігурації «Управління торгівлею для України».
 Всі помилки ми розділили на дві категорії: 1) логічні 2) програмні.
Логічні - помилки, які суперечать звичному розумінню протікання якого-небудь бізнес-процесу. Наприклад, будь-який з нас розуміє, що перед продажем продукції, її спочатку необхідно закупити у постачальника, а не навпаки.
Програмні - помилки, які не видно на стороні користувача. Знаходяться в програмному коді. Як правило, їх дуже важко ідентифікувати, а через це знайти способи обходу.

Логічні помилки

№ 1. Додавання товару до виконаних і закритих замовлень.

Опис: Припустимо, у вас є відвантажене замовлення. Життєва ланцюжок замовлення була наступна:
«Створення замовлення - коригування замовлення - резервування - відвантаження - закриття».
 Як всім відомо, остання операція «Закриття замовлення» - фіналізують. Її виконання передбачає що замовлення більше не буде виконаються і можуть бути підбиті підсумки за угодою.
Але тут якраз і немає. Виявляється, до закритого замовленням можна додати коригування або відредагувати сам замовлення. Що виходить? Ми можемо додати кількість товару до закритого замовленням. Як це відіб'ється на замовленні?
 Додавши товар, ми штучно, постфактум викривлюємо відсоток виконання замовлення. Тобто до моменту коригування замовлення було виконано на 100%, після коректування тільки на 80%.
Якщо ми не просто додамо товар, а ще зарезервуємо, отримаємо зарезервований товар у закритому замовленні.
 На наш погляд даний інцидент - грубе порушення принципів логістики і продажів. Тобто провівши аналітику за минулий місяць, відділ логістики отримає один відсоток виконання замовлень. Після того як деякий користувач створить коригування до закритих замовленнями, відсоток виконання зміниться і вийде інший результат.
Думка служби підтримки 1С на дане питання: «Дана операція не є помилкою роботи програми, тому що в технічній документації з експлуатації програми ніде не вказано що після операції закриття замовлення повинна встановлюватися блокування на зміну. »
Тобто 1С не визнає даний інцидент як помилку в роботі програми.
Способи вирішення.
 Встановлювати дату заборони редагування документів (у цьому випадку користувачі не зможуть коригувати сам замовлення, але все ж зможуть створювати коригування). Для виключення створення користувачами документа «Коригування», можна заборонити (зробити недоступним) використання коригувань.
  Якщо проблема вже існує, знайдені замовлення, до яких заднім числом прикріплені коригування, необхідно перепровести закриття замовлення на дату, пізніше, ніж всі прикріплені за структурою підпорядкованості документи до даного замовлення. Тобто потрібно зробити так щоб по ієрархії дат документ «Закриття замовлень» був самим останнім.
№ 2. Редагування цін і знижок в документі.
 В 1С є функція налаштування додаткових прав користувачів. Серед інших функцій є така: «Редагування цін і знижок в документі». Дозвіл або заборона даної функції регулюються галочкою (булево) тобто параметр, який може приймати всього два значення - «так» і «ні». З самої назви функції зрозуміло її призначення, але виявляється коли розробники писали код і вкладали в це поняття сенс, то мали на увазі, що дана опція відноситься лише до документів реалізації. Тобто на документи, що стосуються приходу товару дана функція не поширюється. Питання. Невже не можна було розділити цю функцію на два підвиди: а) документи реалізації б) документи приходу? Очевидно, можна і треба було. Це помилка проектування системи вводить в оману користувачів і адміністраторів програм. При значенні даної функції «ТАК» ми забороняємо редагування цін тільки в половині документів, інша половина документів залишається вільною для редагування цін.
Думка служби підтримки 1С на дане питання: «Налаштування" Редагування цін і знижок у документі "впливає тільки на документи продажу.
 У тому випадку, якщо встановлено значення "Заборонено редагування" (прапор не встановлений), то користувачеві, якому призначена ця роль, не доступне редагування цін і знижок в документах, що оформляють продаж товарів. У тому випадку, якщо контрагентом у договорі заданий тип знижки за умовчанням, то ця знижка буде встановлена для нього в документі, проте редагувати її значення або вибирати інший тип знижки користувачеві дозволено не буде ».
Способи решенія.Данная проблема не вирішується на стороні користувача. Функцію поділу редагування цін в документах реалізації і документах приходу можна тільки самостійно дописати в програмний код.
№ 3. Вивантаження Додатка № 2 до податкової накладної (коригування) без дат і номерів податкових накладних.
 У нашій компанії дана помилка спливла назовні завдяки тому, що бухгалтери, перевантажуючи дані за місяць (податкові, коригування) почали скаржитися на те що їм кожен місяць вручну доводиться в програмі «medok» проставляти дати і числа податкових накладних, на підставі яких виписано « Додаток 2 ». Розібравшись в чому справа, ми з'ясували, що при розвантаженні реєстру податкових накладних, дані номерів і дат по коректувань до податкових накладних просто не вивантажуються. На наш запит про те чи можна вивантажувати коригування до податкових накладних за період, наприклад, місяць, фірма 1С відповіла наступне: «Групова вивантаження реалізована тільки для роботи з програмою 1С-Звіт. У форматі *. Xml можливе вивантаження тільки одиничних документів. Це мінятися не буде. »
Тобто в даному випадку фірмою 1С чітко окреслена завдання - боротьба за ринок програмних продуктів і небажання організувати якісно роботу 1С з іншими додатками. Хоча у клієнта повинен бути вибір, яким програмним додатком йому більш зручно звітувати за податковий період фірма 1С максимально звузила користувальницький вибір у бік того чи іншого бухгалтерського ПЗ. Маркетингова боротьба в даному випадку виключає можливість вибору.
Способи вирішення. Використання програмних продуктів лінійки 1С, в даному випадку «1С-Звіт» для здачі податкової звітності.
№ 4. Формування звіту "Відомість по коштах" по статтях.
 Помилка в тому, що при формуванні звіту з угрупованням по "Статей руху грошових коштів "не виводиться сама стаття. Це стосується прибуткових і видаткових касових документів. За документом" Внутрішнє переміщення грошових коштів "стаття все ж виводиться.
 Було поставлено питання в службу підтримки з проханням пояснити, чому немає можливості групувати стандартним звітом руху в розрізі по статтях.
Думка служби підтримки 1С на дане питання: «Звіт" Відомість по коштах "предназнаяен для аналізу залишків і оборотів коштів. У регістрі, на підставі даних якого будується звіт, немає інформації про статті ДДС.
 Виводити в звіт реквізит документа-реєстратора некоректно, тому при деяких видах операцій руху формуються за даними табличній частині, і стаття руху грошових коштів вказується саме в рядках табличній частині.
 Наприклад, при оплаті від покупця і оплаті постачальнику дані зберігаються в табличній частині, навіть якщо візуально на формі представлені як платіж "не списком". »
Тобто не намагайтеся формувати звіт "Відомість по коштах" разом зі статтями - нічого не вийде.
Способи вирішення.
 У стандартному звіті «Руху грошових коштів» є можливість виводити суми з аналітикою за статтями руху. Інша справа що сама суть звіту інша.
Як виявилося, документ «ПКТ» і «РКО», що відповідають за облік руху готівкових грошових коштів складаються з двох розділів. І щоб реалізувати постатейний облік і аналізувати звітом "Відомість по коштах" необхідно прописувати статтю руху саме в двох місцях документа. І тут найбільша загадка-помилка. Розділ документа відповідає за заповнення статей по-замовчуванням порожній і мало того не доступний користувачеві для заповнення. По-правильному він повинен заповнюватися самостійно при проведенні документів, але це не відбувається.
Способи вирішення. Дана недоробка лікується тільки програмно. Дописується програмний код, який копіює статтю руху під час проведення документа в обидві частини документа.
№ 5. Розділення прав користувачів підрозділів на проведення документів по чужому підрозділу.
 Дана помилка стосується цілої низки документів: надходження товарів, реалізація товарів, резервування товарів, проведення операцій з грошовими коштами по чужій касі.
Оскільки 1С підтримує роботу розподіленої бази даних, це має на увазі, що компанії користуються продуктом 1С мають можливість вести облік розгалуженої структури - кілька складів, філій, магазинів і т.д. І, звичайно ж, скільки у компанії центрів обліку стільки повинно бути і центрів відповідальності. З поділом центрів обліку в 1С все вийшло, а от з поділом центру відповідальності - ні.
 Наприклад: У компанії є склад у м. Одесі та в м. Харкові. Відповідно є користувачі, які вносять документи приходу-витрати на цих складах. Але користувач складу м. Одеси може поставити на прихід товар складу в м. Харків, тим самим без відома харківського складу збільшуючи залишки на чужому складі.
 Така ж ситуація з урахуванням коштів, резервування товару. Тобто помилка полягає в тому що в 1С не передбачено поділ відповідальності за центрами обліку.
Способи решенія.Как ми вже сказали в 1С не передбачено поділ відповідальності за центрами обліку, тому якщо у вас є необхідність поділу центрів відповідальності, доведеться самостійно дописувати програму. Один з найпростіших варіантів - створити під кожен напрям контролю довідник з внесенням користувачів, яким дозволений доступ до складу або касі. І звичайно в самому документі доведеться дописати посилання перегляду контролю з довідника при проведенні документа для поточного користувача.
№ 6. Відображення у звіті "Аналіз замовлень покупців" закритих замовлень покупців.
Характер помилки:
  Якщо в поверненні покупця в табличній частині документа є посилання на замовлення покупця, і якщо товар відпускався з резерву, то при проведенні документа «Повернення товарів від покупця» товар знову повернеться в резерв. У даному випадку товар знову повертається в резерв для даного покупця, незважаючи на те що покупець повернув товар, а значить відмовився від нього. Крім того що товар повернувся в резерв по завершеною угоді, він одночасно недоступний для продажу за іншими угодами, а в звіті "Аналіз замовлень покупців" замовлення буде вважатися виконаним не повністю, через посилання на замовлення в документі повернення.
 На наш погляд, повернення жодним чином не повинен впливати на виконання замовлення.
Тобто якщо покупець повернув продукцію, це не означає що по цьому замовленню відвантажив інший товар. Скоріше це буде зовсім інша угода.
Взаєморозрахунки в цьому випадку коригуються правильно. Покупець повернув продукцію, значить ми повинні повернути гроші або відвантажити іншу продукцію, щоб закрити передоплату покупця. Але повернення жодним чином не повинен впливати на відсоток виконання і на кількість зарезервованого товару.
 Відзначимо, що навіть після закриття замовлення посилання в поверненні на замовлення покупця впливає на відсоток його виконання. Дану ситуацію ми описували в помилку № 1.
Способи решенія.Не встановлювати (очищати) посилання на замовлення в табличній частині документа «Повернення від покупців».
№ 7. Автопідстановка статей руху грошових коштів у документах обліку грошових коштів.
 В 1С при створенні документа, наприклад, «Прибутковий касовий ордер» автоматично підставляється стаття руху грошових коштів. Як це відбувається? Справа в тому що розробники 1С під кожен вид операції з грошовими коштами придумали зумовлені статті та прописали їх автопідстановку в документ, в залежності від проведеної операції з грошовими коштами (в ПКО видів операцій приблизно - 7 і під кожну прописана підстановка певної статті). У даному випадку помилка розробників в тому що вони за кожну компанію заздалегідь визначили назву (вміст) статті, яка буде підставлятися в документ і найголовніше - зробили неможливим редагування назви (змісту) статті в режимі користувача роботи програми. Тобто якщо ви захочете поміняти назву статті, яку автоматично підставляється в документ, вам необхідно буде змінити конфігурацію. Якщо ви посто видаліть зумовлені статті в довіднику «Статті руху грошових коштів», то статті підставлятися не будуть, але й документи проводиться також не будуть у зв'язку з програмною помилкою.
В даному випадку в програмі розкрита програмна і логічна помилка.
По-перше - автопідстановка непотрібних статей руху ДС в документ
По-друге - відсутність можливості відключити автопідстановку або відредагувати її
По-третє - видалення зумовлених статей зі довідника статей тягне зміни конфігурації. Дану функцію можна було б включити в налаштування параметрів обліку і т.д.
Способи вирішення.
У режимі «Конфігуратор» перейменувати зумовлені статті в потрібні для автопідстановки в документи.
 Видалити все зумовлені статті, закомментировать програмний код в документах, який видає помилки при автопідстановка зумовленою статті. Після цього в режимі підприємства ввести список статей, з якими повинні працювати користувачі на свій розсуд.
№ 8. Зависають залишки товарів у резерві і одночасно відсутні на залишках за відомістю.
Характер помилки: У робочому місці менеджера з продажу при повній відсутності товару може бути залишок по зарезервованої продукції (зависає резерв). Помилку можна також спостерігати в звіті "Аналіз доступності товарів на складах". У звіті товар за яким зависли резерви зарезервований у графі "До передачі" в мінус.

Така помилка виникає, наприклад, в такій ситуації:
1. Є замовлення з зарезервованим товаром.
2. Є реалізація за замовленням.
3. Є бій продукції з реалізації.
4. Відкориговано реалізація на кількість розбитої продукції.
5. Оформлений документ "Списання товарів" на підставі документа реалізації.
І ось в документі списання в полі "Документ резерву" вказана реалізація за якою списується товар.
І якраз через це виникає помилка. Тобто 1С-ка вважає що товар повернувся назад з реалізації в замовлення, при цьому вважає замовлення покупця недовиконаним. А в описі прикладі замовлення не буде довиконати на кількість розбитої продукції. Просто проведено списання бою. А оскільки в документі "Списання бою" немає графи списувати з резерву, виникає виняткова ситуація - товар списується з залишків документом "Списання товарів" і одночасно залишається зарезервованим для замовлення покупця як недопоставка. Тобто виникає колізія - відсутність товару на залишку та наявність цього ж товару в резерві. Замовлення покупця закрито при цьому закритий і цим самим підтверджений що не потребує довиконання.
Способи вирішення.Замість реалізації в полі "Документ резерву" вказувати замовлення покупця, за яким проведено бій або залишати дане поле назаповненим. Тоді резерви списуються і закриваються коректно. Дана помилка пов'язана по суті з помилкою № 1 даного розділу "Додавання товару до закритого замовленням". Має бути так: замовлення закрито, значить всі резерви за замовленням обнулені. На жаль, такої логіки немає в програмі 1С, тому користувачам доводиться самостійно знаходити способи вирішення колізій 1С.
 
Програмні помилки


№ 1. У платформі 1С Підприємство 8.2 було заявлено про те що в платформі закладена підтримка тонкого і веб-клієнта. З нашого боку була спроба організації роботи в режимі тонкого клієнта на конфігурації «Управління торгівлею». Нічого не вийшло.
Думка служби підтримки 1С на дане питання: «Зміни" Управління невеликою фірмою для України "і" Документообіг КОРП
для України "розроблені з використанням керованого застосування і в повному обсязі підтримують роботу в зазначених режимах. Решта конфігурація не тестувалися в зазначених режимах».
Способи вирішення: Або використовувати конфігурації підтримують роботу тонкого і веб-клієнта, або чекати, коли український розробник «ABBYY Ukraine» доопрацює всі конфігурації для роботи в режимі тонкого клієнта.
№ 2. Не створюється вузол розподіленої бази даних (РІБ). Закінчується пам'ять, системна помилка С + + ...
Після випуску платформи 8.2.14.540 перестав вивантажуватися вузол розподіленої бази даних.
Опис помилки на прикладі: «Процес з вивантаження вузла починається. Потім,
якщо відкрити диспетчер завдань комп'ютера видно як процес 1Сv8.exe
поступово зростає, вбираючи в себе всю оперативну пам'ять комп'ютера, до
моменту, поки оперативна пам'ять ПК, на якому відбувається вивантаження
остаточно не закінчиться і в підсумку видається системна помилка про те що
пам'яті немає. Пробували робити процес і у файловому і в серверному варіанті.
На ПК з різною потужністю і оперативною пам'яттю. Результат один і той же. »
Способи вирішення. Існує альтернативний варіант вивантаження вузла розподіленої бази. Суть способу в тому що вузол створюється з копії «живий» бази попередньо почистивши історії обміну, регістри відомостей та ін довідники. Більш докладно спосіб описаний тут.
№ 3. Залишки списуються ні з того складу, який вказаний в документі.
Опис помилки. У базі даних проведений документ "Реалізація товарів і послуг".
За всіх регістрах записи проведені. Але товар з залишків не зняли з зазначеного складу. Замість зазначеного складу, товар знявся з залишків з іншого складу.
Тестування і виправлення через конфігуратор не виправляє цю помилку.
Швидше за все, така помилка може бути пов'язана з тим що конфігурація модифікована або в документах якимось чином був змінений склад але замість перепроведення документ був просто записаний.
Способи вирішення. Перепроведення документа вирішує дане питання. Для пошуку таких помилок корисний буде звіт «Відомість по товарах на складах» з налаштуванням відображення складу, встановленого в шапці документа та складу, який реально бере участь у формуванні руху по регістрах накопичення. Зберігши в Excel за допомогою функції «збігаючись» знайти всі розбіжності і перепровести документи з помилками.
№ 4. Оновлення конфігурації «Управління торгівлею» до версії 3.0
При оновленні до версії 3.0 виникає програмна помилка. Оновлення не може знайти довідник "ГруппиДоступаПартнеров".
Способи вирішення:
- У УТ 2.3 на час вивантаження зняти прапор: Сервіс - Налагодження обліку - Настрокі параметрів обліку - Обмежувати права на рівні записів
- Якщо в УТ 2.3 використовувалися органиченно на рівні записів для контрагентів (довідник Групи доступу до контрагентів не порожній), то в УТ 3.0 встановити вручну значення функціональної опції: Адміністрування - Налаштування користувачів і прав - Групи доступу партнерів.
№ 5. Повільна робота 1С на СУБД SQL Postgre.
 Всім компаніям, що використовують клієнт-серверний варіант роботи з 1С, присвячується.
 Так склалося історично, що проектувальники платформи 1С, розробники орієнтувалися на те що їх бізнес-додатки будуть працювати виключно на лінійці програмного забезпечення корпорації Microsoft. Тому багато компаній, які вирішили використовувати в клієнт-серверному режимі безкоштовну СУБД SQL Postgre, яка до речі, йде в поставці разом з дистрибутивом сервера 1С, зазнали фіаско. Ну чомусь дуже повільно працює програма на безкоштовному СУБД. Насамперед, це стосується проведення документів, тобто запису даних. Анонсується платформа 8.3, опублікована в травні 2013 аніскільки не покращила показники в цьому напрямку. Як і раніше робота з SQL Postgre значно повільніше (2-3 рази), в порівнянні з Microsoft SQL Server.
Способи вирішення: Додаткова настройка, наладка SQL Postgre під 1С не дає значного приросту продуктивності.
Не радимо використовувати в клієнт-серверному варіанті СУБД SQL Postgre. З програмними продуктами лінійки Microsoft 1С працює значно краще і швидше.
№ 6. У друкованій формі «Видаткова накладна» замість слова «буд.» Виводиться на друк слово «будинок».
У релізі 2.3.17.1 дана помилка усунена, але тільки для знову створених клієнтів. Для контрагентів внесених до оновлення конфігурації помилка залишилася.
Способи вирішення: У формі внесення адреси контрагента необхідно вибрати значення «За межами України» і в текстовому полі замість «будинок» руками пробісать «будинок».
 № 7. Втрата даних, посилання на неіснуючі об'єкти.
 Бувають ситуації, коли з якихось причин в 1С зникають документи. Якщо який-небудь документ посилався на документ, який пропав замість посилання відобразиться ціферно-буквений набір без логічного взаємозв'язку (7b54dglsjgh7800m). Така помилка може з'явиться як в підлеглому вузлі розподіленої бази даних так і в головному. Така помилка може бути наслідком некоректного відключення живлення, перепаду напруги та інших екстрених ситуацій для баз даних.
 Зникнення документів з бази даних вкрай не бажана, тому що тягне за собою неправильні залишки по товарах, плутанину у взаєморозрахунках і т.д.
Способи вирішення:
 Для виправлення помилок у файловій БД існує зовнішня компонент - chdbfl.exe
 Компонента досить успішно усуває помилки але не відновлює дані. Як правило, після її перевірки та обміну даними РИБ (якщо база розподілена) всі дані успішно відновлюються.
 Інша справа, якщо БД не розподілена і оновити дані нізвідки. У цьому випадку після перевірки та усунення помилок дані доведеться відновлювати вручну, вносити документи, коригувати регістри, за умови що є архівна копія, в якій дані містяться в повному обсязі і без помилок.
Для уникнення перебоїв з напругою і травматизму БД рекомендується використання джерел безперебійного живлення на ПК, де встановлена БД 1С та резервне копіювання бази даних. Інструмент та інструкція копіювання (beckup) є на нашому сайті. Можна почитати і завантажити тут.
№ 8. Злітає програма при перезавантаженні (reboot) сервера.
Ще одна глобальна проблема роботи програми. Справа в тому що час від часу є необхідність перезавантаження сервера 1С. Це може бути пов'язано з установкою оновлень операційної системи, і планової очищенням кеша 1С. І після перезавантаження сервера програма перестає працювати. Зазвичай обібка дає про себе зрозуміти сполученням "Помилка формату потоку ...". І що користувачеві в цьому випадку робити взагалі не ясно. Виправляється проблема на наш погляд грубо але ефективно за допомогою переустановлення програми.
Способи вирішення: Переустановка програми.

№ 9. Не завантажується обмін в підлеглий вузол розподіленої бази даних.

Характер помилки.В 1С є функція встановлення дати заборони зміни даних. Так от , якщо в закритому періоді в головному вузлі , наприклад , адміністратор , змінить небудь документ , сформує і відправить обмін в підлеглий вузол , вони можуть не завантажиться через те що в головному вузлі встановлений період заборони зміни даних. Далі відбувається все так: в підлеглому вузлі обмін даними завантажує користувач , наприклад , менеджер з продажу (не важливо з повними правами чи ні) і відбувається колізія. У підлеглий вузол повинні бути завантажені зміни з головного сайту, не це не може відбутися з причини, що для користувача в підлеглому вузлі закрито період для внесень змін . Відбувається блокування завантаження обміну в підлеглому вузлі , користувач не може завантажити обмін даними т.к. для нього закритий період .

Способи вирішення. Завантажити обмін даними під користувачем , для якого не закрито період або в головному вузлі відкрити період для внесення змін , вивантажити обмін , а потім знову закрити період . Таким чином , зміни завантажаться в підлеглий вузол.

 
 Якщо у тебе, користувач, є досвід вирішення аналогічних питань, накопичений досвід, не соромся, поділися інформацією з братами по розуму. Напиши нам листа з характером знайденої помилки з способом її обходу. Ми обов'язково опублікуємо всі цікаві матеріали з даної тематики з посиланням на автора матеріалу або джерело.
 Крім того, якщо у вас виникли запитання або деякі моменти залишилися незрозумілі, пишіть на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або скористайтеся формою зворотного зв'язку.
 Сподіваємося, ми допомогли вам заощадити час і енергію для вирішення інших більш важливих завдань, ніж пошук способів вирішення помилок в програмних продуктах лінійки 1С.

Наші проекти | Купити 1С | Послуги з 1С | Програмування | Оренда сервера | FAQ 1C

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2022 1С ПРОЕКТИ ТА РІШЕННЯ