Сьогодні багато підприємств стикаються з необхідністю створення територіально віддалених підрозділів. Це може бути склад на околиці, філію в іншому місті або представництво у столиці. Кожному такому підрозділу для ведення обліку потрібна своя база даних, причому бажано повний або частковий обмін даними з центральною базою. Як показує практика, подібна найпростіша ситуація найчастіше дозволяється підприємствами не просто "невдало", а абсолютно неприпустимо. Ми не будемо розглядати в цій статті наочні приклади невдалих впроваджень, навпаки, послідовно розглянемо найбільш простий і ефективний спосіб. Отже, ситуація: В центрі міста знаходиться офіс підприємства, облік ведеться в типовій 1С Торгівлі. Рід діяльності для нас значення не має, ну, наприклад, меблі. Підприємство має територіально віддалений склад на околиці. Завдання:

• На складі необхідна база даних для кількісного обліку матеріалів і комплектуючих. Дані про надходження ТМЦ надходять і завантажуються автоматично з офісної БД (Бази даних).
• Довідник "Номенклатура" в складській та офісної базах повинен бути однаковим.
• Первинні документи (надходження ТМЦ і т. д.) вводяться в офісній базі даних. Необхідна подальша перекидання в складську БД (Бази даних). В складській БД на підставі приходу вводяться документи комплектації, та видаткові накладні. Після їх створення вони переносяться в офісну БД.
Таким чином, в офісі і на складі є реальна картина по руху ТМЦ. Відразу виникає питання. Як переносити дані з бази в базу? Зрозуміло, що не у кожного підприємства в штаті є свій програміст. Але тут він Вам не потрібен. Обидві ці конфігурації однакові. Тому перенесення даних можна здійснювати стандартними звітами фірми 1С, що поставляються разом з програмою або з диском ІТС (Інформаційно-технічного супроводу). Ось невелика рекомендована опис такої системи:

Основні положення:

База даних Склад являє собою точну копію БД Офіс, територіально розташований на віддаленому складі і обмінюється з БД Офіс документами надходження та витрачання ТМЦ, а також відповідними довідниками.
Обмін даними здійснюється за допомогою стандартних обробок "Універсальна вивантаження даних" та "Універсальна завантаження даних" (їх можна Знайти в розділі Сервіс / Додаткові можливості).

Алгоритм роботи:

 В БД Офіс вносяться (вручну або автоматично) документи надходження ТМЦ (матеріали). В процесі введення документів вводяться нові номенклатурні позиції.
По закінченні робочого дня (або за потребою) введені документи вивантажуються у файл за допомогою стандартної обробки "Універсальна вивантаження даних через меню Сервіс / Додаткові можливості. Робиться це просто. Запускається обробка, в ній вибирається період вивантаження, і галочками зазначаються документи, які необхідно вивантажувати. Потім звіт автоматично формує файл. Це зручно тим, що є можливість вибору користувачем не тільки видів документів для вивантаження, але й окремих документів кожного виду. Вся процедура займає 1-2 хвилини.
 Файл з даними висилається на віддалений склад. По надходженні дані завантажуються в БД Склад з допомогою стандартної обробки "Універсальна завантаження даних" (Меню Сервіс / Додаткові можливості). Завантаження здійснюється повністю автоматично, в процесі завантаження створюються нові номенклатурні позиції (за необхідності) із збереженням "дерева довідника" (ієрархії).
 У разі необхідності в БД Склад робиться спеціальний документ "Комплектація". Завдання документа - списати з обліку комплектуючі, що входять до складу реалізованого комплекту обладнання і оформити надходження даного виду обладнання на склад. Задати склад комплекту можна в Довіднику "Номенклатура" / Довідники / Комплектуючі. Документи з комплектації знаходяться в меню Документи / Комплекти / Журнал документів по комплектації.
 В момент відвантаження ТМЦ на віддаленому складі (БД Склад) на підставі документа "Комплектація" (або, якщо комплектації не було, то на підставі робиться документ "Реалізація". В якості контрагента вибирається фірма-покупець. Документи Реалізація та комплектація вивантажуються в файл за описаним вище алгоритмом і потім пересилаються в БД Офіс. Ціни на обладнання можна не вказувати, оскільки в БД Склад ведеться тільки кількісний облік.
 В БД Офіс документи Реалізація та Комплектація, що надійшли з віддаленого складу завантажуються стандартним чином. Потім документ Комплектація проводиться (в даний момент списуються комплектуючі, що входять до складу вибраного обладнання і ставиться на облік саме обладнання). В документ Реалізація встановлюються необхідні роздрібні ціни, і документ також проводиться.

Загальні зауваження:

 Організація робіт на даному етапі передбачає наявність кваліфікованого користувача в обох інформаційних базах.
 У разі таких специфічних ситуацій як розукомплектування обладнання, повернення від покупця і т. д. відповідні документи повинні передаватися з БД Офіс в БД Склад для відповідності кількісного обліку в обох конфігураціях. Обмін даними здійснюється за описаним вище алгоритмом.
Переноситися можуть будь-які документи, що містяться у базах.

 Обидва використовуваних звіту прості, причому завантаження даних взагалі не вимагає яких-небудь дій від користувача (крім вибору файлу. Має сенс платити за написання спеціалізованих систем переносу, які при найменшій зміні конфігурації вимагають перенастроювання програмістом? В описаному алгоритмі одна ключова умова - бази повинні бути однакові, тому якщо Ви вносите зміни в конфігуратор в офісній БД, то необхідно внести їх у складську БД. Загалом, цей алгоритм досить простий і не вимагає навичок програмування.

+38(050)13-97-555 Viber

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2021 1С ПРОЕКТИ ТА РІШЕННЯ