І знову хочу поговорити про те, що змушує відгукуватися про програму 1С погано і чому ми не отримуємо від неї того результату, якого хотілося б. Чому я хочу поговорити саме про це? Перш за все хотілося б заздалегідь розповісти про ті пастки, які підстерігають підприємство при впровадженні 1С і до чого бути готовим, приймаючи рішення про купівлю.

 Давайте спочатку поговоримо про те, що таке програма 1С і навіщо вона потрібна. Звичайно ж кожна людина чув про цю програму і найчастіше в голову приходить слово «1С: Бухгалтерія». Але на сьогоднішній день 1С не тільки «бухгалтерія», а й широкий спектр інструментів для автоматизації будь-яких бізнес-процесів. Не важливо, чим займається Ваше підприємство, якщо є потреба автоматизувати облік і механізм контролю - то 1С вам підійде. І перше, що ви зробите вирішивши впровадити цю облікову систему - почнете читати відгуки, дізнаватися думку у знайомих і, звичайно ж, знайдете багато негативних відгуків. Чому ж настільки популярна система має так багато негативних відгуків? Давайте розбиратися...
Наведемо кілька типових відповідей, які можна почути від клієнта.
 «Це дорого! Давайте подешевше». Купуючи 1С, завжди хочеться витратити мало і здобуде багато. Скоріше всього це перша і найголовніша причина невдалого впровадження.
 По-перше: купуючи програму, перш за все потрібно розуміти, які завдання ми хочемо вирішити, які бізнес-процеси автоматизувати і що хочемо отримати в результаті. Після цього потрібно визначити, яка програма дозволить реалізувати поставлену задачу. Вибираючи програму грунтуючись тільки на ціні ви ризикуєте купити абсолютно даремний варіант і витратити гроші даремно. Завжди оцінюйте співвідношення вкладених грошей і очікуваного ефекту, який ви можете отримати.
Один клієнт мені сказав: - «У вашій програмі тільки шкарпетки на ринку продавати». Він був не задоволений, що програма виявилася занадто простий. Це сталося з тієї причини, що клієнт не хотів вже свідомо витрачати більше. Програма не знайшла свого застосування, не змогла вирішити тих проблем, які спочатку стояли перед клієнтом. У підсумку довелося робити заміну програми, а відповідно втрачати не тільки гроші, але і час.
 По-друге: за часту клієнт хоче придбати програму, встановити її на комп'ютер і більше не витрачати ні копійки. Це теж хибний шлях: треба навчити користувачів правильно працювати в програмі, зробити відповідні налаштування. Якщо цього не зробити - можна прийти до того, що виникне багато проблем, а відповідно і питань. Ви витратите більше часу і понесете додаткові витрати. А Ви знову будете говорити, що всьому виною 1С.
 Краще заздалегідь звернутися до професійних консультантів, які допоможуть вам розібратися у вашому обліку, порадять програму і до моменту покупки прорахують приблизну вартість всього проекту по впровадженню.

Читайте також: Ефективність впровадження програм 1С

«Нам ніколи втрачати час!». Звичайно же час дуже цінний ресурс, але давайте розберемося: чи завжди «економія часу» - це насправді економія часу.
 І так: Ви готові купити програму 1С. Хочете впровадити її найбільш якісно і навіть готові витратити кругленьку суму, телефонуйте партнерам 1С. А далі чекаєте, що вам все зроблять по вищому розряду. Але тут чергова пастка: в проекті повинні брати участь співробітники з обох сторін. Необхідно навчити працювати в системі персонал, донести до їх відома інструкції. Повинні бути виділені відповідальні особи з боку замовника, які будуть координувати роботу персоналу з програмою.
 Не зробивши цього вчасно, Ви прийдете до того, що працівники не будуть мати поняття, що вони повинні робити, хто за що відповідає. У підсумку: велика кількість неправильно оформлених документів. І розбиратися де виникають помилки, що пішло не так, іноді ще довше, ніж спочатку навчити людей працювати в програмі.
«А ми хочемо так! Нам так зручно». Цей відповідь ми чуємо дуже часто. Співробітники звикли працювати за певними схемами і відмовлятися від них не хочуть. Так "будь-який каприз"- як кажуть у народі. Звичайно можна зробити все, що ви хочете, але чи буде це доцільно? Не за тим ви купували 1С, щоб позбавиться від колишніх звичок, і налагодити всі бізнес-процеси?
 Висновок з усього сказаного простий: хочемо швидко, дешево і якісно! Від цього самі страждаємо і отримуємо: не зовсім дешево, не якісно і дуже довго, а часто зовсім ніколи. А провину ми покладаємо на програму 1С.
 Хочете купити 1С? Вам потрібно отримати на виході прозорий облік? Вам потрібно підвищить ефективність праці? Хочете зменшити витрати? Тоді будьте готові, що доведеться витратитися. Тільки якщо Ви вирішите витратити гроші, час і чимало праці - зможете отримати ефективну автоматизовану систему обліку, помічника у прийнятті рішень і зростання прибутку. Хіба не цього ми хочемо? Давайте будемо знаходити рішення проблем, а не створювати їх ще більше. Не зациклюйтеся на власних уявленнях! Не бійтеся розширити межі колишніх переконань! І тільки це дозволить подивитися на проблему більш глобально, а значить і знаходити правильні шляхи їх вирішення.