Коли ви йдете в супермаркет або підбираєте собі побутову техніку, обов'язково оцінюєте, придивляєтеся до якості товару, порівнюєте ціну, по якій вам може продати товар тієї або інший продавець. Зробити вибір на користь кращого пропозиції - законне бажання будь-якого покупця. Послуга - дещо інший вигляд товару, яку не можна помацати або спробувати оцінити якість до моменту її надання. Тобто оцінка якості послуги іде під час її споживання. Якщо це проста послуга, наприклад, стрижка або проїзд в громадському транспорті, то із неякісністю можна якось змиритися, вартість цього сервісу не так висока, а в наступний раз можна підстригтися в іншого майстра, найняти іншого перевізника і т.д. Це якщо говорити про простих видах послуг, а якщо мова йде про надання послуг автоматизації, проектування систем управління підприємством, надання управлінської звітності про фінансові показники діяльності підприємства? У цьому випадку помилка виконавця обходиться дуже дорого замовнику і що найгірше, те що результат несумлінного виконання видно не відразу, може проявитися через час, коли орієнтуючись на фінансові показники автоматизує системи управлінці прийняли неправильне рішення про зміну бізнес-стратегії компанії, пустивши компанію під укіс з збитками і витратами.

Тому для організації вибору між підрядниками послуг, необхідно влаштовувати конкурс, щоб по достоїнству оцінити можливості кожного конкурсанта, вибрати кращого. Впорядкована система торгів між замовником послуги та виконавцем (особою, що надає послугу), організована на конкурсній основі ні що інше як - тендер. Саме тендер дає можливість замовнику знайти виконавця, а виконавцю правильно оцінити свої можливості для якісного надання послуги замовнику. Для того щоб ви краще орієнтувалися в згідність проведення тендерів для ІТ проектів або інших послуг, що стосуються сфери автоматизації діяльності підприємства ми перерахували основні переваги:

1. Відкритість. Інформація про замовлення доступна всім виконавцям, готовим прийняти участь у конкурсі. Опис характеру робіт і вимог до них дає можливість учаснику тендерів реально оцінити можливості надання даної послуги, приймати рішення про участь у проведеному тендері.

2. Конкурентна боротьба. Йде на користь замовника. Як відомо конкуренція активізує в будь-якій справі. При конкуренції збільшується ймовірність надання послуг кращим у своїй справі виконавцем.

3. Вибір на користь кращого. Вас будуть засипати пропозиціями про надання послуг, у тому числі і компанії не спеціалізуються на наданні необхідного вам виду послуг. Але для цього і проводиться тендер, щоб можна було зробити вибір на користь найкращого, на вашу думку.

4. Формування позитивного іміджу компанії. На будь-якому ресурсі, який проводить тендери, ведеться статистика компаній виграли найбільшу і найменшу кількість тендерів. І якщо Ви виконавець і якісно виконав порівняно більшу кількість замовлень ніж інші, отримаєте додатковий плюс, адже у замовника буде про Вас сформована позитивна думка як про лідера в даних рішеннях.

5. Постійні замовлення. В подальшому, при повторній потреби в наданні аналогічних послуг замовник, швидше за все, звернеться до перевіреного виконавцю надавала якісні послуги.

Проводити чи не проводити тендер - право вибору кожної компанії. Однак, якщо ви зібралися проводити тендер, будьте готові, що Вам будуть співати солов'їні трелі виконавці, про те як вони багато і хорошого вже зробили для інших, і з радістю виконають те ж саме для Вас. Якщо Ви не дуже добре орієнтуєтеся в інформаційних послугах і замовлення носить одноразовий характер, краще скористатися послугами підрядників, які проведуть для Вас тендер і виберуть кращого професіонала, готового виконати будь-яку складну задачу!