Останнім часом все більше компаній відкривають свої віртуальні представництва в мережі Інтернет. Крім просто сайтів-візиток, які представляють компанію в мережі, компанії розгортають власні майданчики електронної комерції, як додатковий інструмент продажу.
Яким інтернет-магазин був раніше? З часів зародження культури продажів через інтернет поняття інтернет-магазину кілька інтерпретувалося. На зорі відкриття перших інтернет-магазинів, існування такого означало доведення товару від постачальника до споживача без додаткових витрат на: склад, персонал, логістику і т.д., що позитивно відбивалося на ціні товару для покупця. Споживачі розуміли, що купівля товару в інтернеті буде коштувати дешевше, ніж покупка такого ж товару в звичайному магазині. Одним словом інтернет-магазини були віртуальними торговими майданчиками, які здійснюють комерційну діяльність тільки через інтернет та за цінами нижче, ніж в реальних магазинах.
Який інтернет-магазин є зараз? З часом продажі через інтернет стали настільки звичними і зручними, що люди, розуміючи всі вигоди стали купувати деякі види товарів тільки там. Відповідно зріс і товарообіг. Залучення покупців до інтернет-магазини, укрупнення продажів через інтернет підвищило увагу звичайних дистриб'юторських, торгових, виробничих компаній, пододвинуло їх до необхідності освоїти техніку електронної комерції. Не було сенсу ігнорувати постійно зростаючий ринок віртуальної електронної комерції в мережі кількість інтернет-магазинів зросла в рази. Конкуренція за споживача просто змусила компанії переглянути свої маркетингові стратегії. Так починаючи з середини 2000-х багато великі компанії, що мають фізичні склади, офіси, магазини відкрили свої інтернет-магазини для участі в ринку електронної комерції. Продажі через інтернет стали настільки популярні, що якщо на самому початку продавали лише комп'ютерну техніку та мобільні телефони, то зараз практично всі. В інтернеті можна купити одяг, замовити продукти, викликати таксі, сплатити корпоратив і т.д. Будь-який товар, будь-яка послуга доступна в мережі.
Динаміка продажів через інтернет
Ефективність інтернет-маркетингу тепер ні в кого не викликає сумнівів, але в силу своєї віртуальності інтернет-магазини мають радий особливостей, які потрібно враховувати:

1. відсутність фізичної близькості з продавцем. І як наслідок, відсутність фізичного контакту з товаром. У супермаркетах ми настільки звикли контактувати з товаром, що це розбалувало покупця до такої міри, що йому здається далеким, незвичним купувати товар, який він ніколи не бачив, не чіпав.

2. Боязнь здійснювати покупку у віртуальному просторі, вести віртуальні грошові розрахунки. Розрахунки за покупки, як правило, здійснюються за допомогою платіжних карток або електронних гаманців, бокс-терминолов. У деяких людей є побоювання, що ввівши в платіжну систему дані по своїй карті вони стануть відомі шахраям і т.д. Треба сказати, що ці побоювання здорові, тому що багато «не чистих на руку» людей займаються шахрайством в інтернеті. Звідси правило - купувати продукцію тільки на відомих, перевірених сайтах або оплачувати товар тільки за фактом отримання.

3. Доставка. Намагайтеся заздалегідь обговорити з продавцем умови доставки. Входить вона у вартість товару, через скільки днів її здійснять. Буває, що з інших країн (Китай, США) товар приходить покупцеві через 2-3 міс. Деякі не можуть чекати на такий тривалий термін, поему купівля товару на таких умовах навіть за дуже хорошою ціною їм не підійде.
Але електронна комерція не стоїть на місці. Інтернет-магазини на даний момент пропонують продаж товару з такими ж умовами, як якщо б ви купували прямо в магазині. Є можливість повернути товар, отримати назад гроші, є гарантія і т.д.
Які переваги для покупця здійснювати покупку в інтернет-магазині?

1. Перше і найголовніше - ціна. Але тут потрібно бути виборчим. Інтернет магазин = низька ціна - не тотожні поняття, а швидше стереотип навіяний часом. Не завжди ціни в інтернеті на одяг, телефони, ноутбуки нижче, ніж у звичайному магазині. Як правило, нижче, але завжди слід перевіряти. Пам'ятайте, що інтернет-магазин належить таким же людям, як і належать звичайні магазини і ті й інші працюють собі в збиток. До того ж часто в магазинах техніки, наприклад, до свят або до відкриття влаштовують акції за якою товар можна купити значно дешевше ніж в інтернеті.

2. Широкий вибір. Так, в інтернеті можна купити все що завгодно, хоч кулькову ручку хоч Уссурійського тигра. Абсолютно немає ніяких кордонів для здійснення покупок. Замовте товар з Китаю, заплатите за пересилку і 5 кг. ексклюзивного одягу марки D&G, пошита китайськими умільцями приїде до вас прямо додому з китайської провінції. Можна замовити оригінальні і якісні товари з Америки чи Європи без магазинної націнки. Безсумнівно - це полюс.

3. Не потрібно витрачати час на пошук і доставку. Ви обрали, оплатили, вам доставили. Ви здійснюєте мінімальну кількість рухів для того, щоб отримати необхідний товар. Покликали пару сторінок, порівняли ціни, дізналися день доставки і все. Все інше за вас зробить продавець. Єдине, що може знадобитися - присутність в момент приймання товару за місцем призначення. Але, як правило, і цей момент продавці інтернет-магазинів вирішують підлаштовуючи доставку (по країні) продукції у вихідні дні або коли зручно замовнику.

  У зв'язку з подальшим розвитком сегмента ринку електронної комерції підприємці і компанії стали замислюватися про те, як враховувати постійно зростаючі заявки покупців, як зробити сервіс обслуговування більш якісним. Адже покупцеві завжди хочеться знати про товар дві речі - скільки він коштує і чи є в наявності. Оскільки інтернет-магазин це не програма для обліку, то зберігати інформацію про наявність товару просто неможливо, зате можна оновлювати за допомогою вивантаження даних на сайт з облікової системи, наприклад програми 1С. До того ж у разі поновлення цін або асортименту також зручно і швидше оновити ціни в обліковій системі, вивантажуючи їх на сайт, ніж робити це вручну.
 А для аналітики продажів, виконання замовлень дуже зручним для самих продавців є наявність інформації про замовлення з інтернет-магазину в обліковій системі, тому що жоден сайт не надає інструментів аналітики продажів, виконання замовлень, АВС-аналізу асортименту і т.д. Зв'язок інтернет-замовлень з загальними замовленнями компанії від усієї діяльності, очевидно, потрібні ще й тому компаніям, щоб планувати маркетингову політику з урахуванням реалій електронної комерції.
 Деякі компанії знайшли рішення даного питання з допомогою інтеграції інтернет-магазину з обліковою системою на базі CMC «1С Бітрікс» та програми «1С Підприємство». Обидві розробки фірми , що забезпечує їх сумісність. Інші компанії не маючи сумісності 1С з інтернет-магазином замовляють спеціальні доопрацювання вивантаження залишків, цін і завантаження замовлень покупців. Це цілком закономірно, тому що різноманітність CMC платформ та переваги компаній до сайтів не обов'язково враховують саме сумісність інтернет-платформи з обліковою системою.
 З урахуванням щорічної тенденції зростання продажів, швидше за все, необхідність зв'язку інтернет-магазинів з корпоративними обліковими системами компаній буде зростати з кожним роком, а в маркетингових стратегіях компаній обов'язково буде розвиватися техніка продажів в електронному магазині.
 
ТОП товарі що мают продажі в інтернеті

Наші проекти | Купити 1С | Послуги з 1С | Програмування | Оренда сервера | FAQ 1C

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2022 1С ПРОЕКТИ ТА РІШЕННЯ