В описі інформаційних бізнес-систем дуже часто зустрічається термін «бізнес-процес», який пов'язує в ланцюжок деякі завдання, надає їм закономірність. Що ж являє собою бізнес-процес в принципі, я думаю, багато хто з Вас і так дадуть відповідь на це питання, а якщо ні то по-простому можна сказати, що це якийсь взаємозв'язок між двома і більше діями і що виконання одного призводить до можливості виконання другого і т.д.
 Навіщо потрібні такі бізнес-процеси на підприємстві? Скажімо, якщо ви приватний підприємець або керуєте невеликий фірмою, де співробітники тісно взаємодіють один з одним і проблем з комунікацій немає, можна обійтися і без бізнес-процесів. Але як уявити злагоджену роботу людей у величезної корпорації, де фізично поддрежівать безпосередньо контакт для вирішення бізнес-питань просто неможливо?
Використання функції бізнес-процесів в корпоративній інформаційній системі передбачає перш за все роботу співробітників в реальному часі, в одній базі даних. Без цієї умови бізнес-процес не те щоб неможливий, але розтягування в часі операцій веде до їх неоперативності.
 На прикладі оформлення продажу покупцеві розглянемо невеликий бізнес-процес, щоб розуміти як все влаштовано. У будь-якому з процесів є мета, відбулась із завдань, і виконавці цих завдань. Поки перший виконавець не виконає совю функцію, другий не може приступити до своєї і так до останнього виконавця. Стартує бізнес-процес, як правило, менеджер низької ланки. Функції контролю, дозволів покладені на менеджерів середньої ланки і інш. фахівців. У нашому прикладі оформлення безнес-процесу продажів беру участь наступні виконавці: менеджер з продажу, менеджер з логістики, бухгалтер, менеджер напрямку.
Менеджер з продажу - оформляє документ замовлення, погоджує з клієнтом замовлення до моменту передачі на відвантаження.
Бухгалтер - відстежує взаєморозрахунки з клієнтом. Дає дозвіл на відвантаження продукції або заборону.
Менеджер з логістики - передає на складання замовлення підтверджені менеджером з продажу для відвантаження, і дозволені бухгалтером. Погоджує тоннажність, маршрут прямування, транспортні витрати тощо

Менеджер напрямку - підводить підсумки з продажу, робить звіти по план-факту виконання замовлень покупців на підставі відвантажених замовлень.

Можна стверджувати, що слідуючи бізнес-просесу виконавці працюють за затвердженою схемою відповідаючи на питання системи «так» і «ні» які ведуть до подальших дій учасників або повертають до старту.

У підсумку, хочеться сказати, що управляти системою можна і без автоматизації безнес-процесів, не ускладнюючи тим самим життя собі та іншим, але добре продуманий і організований інформаційний менеджмент заощадить час на пошук рішення в скрутних ситуаціях, структурує систему продажів і логістики.


Приклад безнес-процесу (схема)

Наші проекти | Купити 1С | Послуги з 1С | Програмування | Оренда сервера | FAQ 1C

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2022 1С ПРОЕКТИ ТА РІШЕННЯ