Практично все в сьогоднішньому світі переходить на аутсорсинг, тому що бажають економії витрат. Послуга стала настільки популярною, що замість нас на дні народження наших родичів будуть ходити люди з аутсорсингових компаній (це перебільшено). Насправді, аутсорсинг як сервіс став для малих і середніх компаній незамінний. Логістика, бухгалтерські, аудиторські послуги. Все на ньому. Не кажучи вже про ІТ-послугах, які найперші перейшли на аутсорсинг.

Що ж собою являє аутсорсинг логістичних послуг? Та все дуже просто. Принцип той же що і в інших видах аутсорсингу - замість Вас логістикою (транспортної, складської) займається спеціалізується на перевезеннях і зберіганні компанія. Дуже зручно передати величезну ділянку логістичного ланцюга на обслуговування сторонній організації. Відкриємо секрет, що й раніше були логістичні копанні, які надавали на умовах підряду послуги зберігання, доставки, переробки вантажів на договірних умовах, але називалися вони аутсорсерами, як прийнято зараз, а підрядниками.

Проаналізуємо, які переваги дає такий сервіс:

1. По-перше, раз ви переводите свою логістику на підрядника, значить обов'язково укладаєте договір, де в точності буде прописана схема роботи, обов'язки сторін, пені, у разі невиконання зобов'язань та багато іншого. У свою чергу це позитивно позначиться на операційній ефективності організації процесу всередині фірми в цілому. Впорядкує документообіг, принесе системність і організованість. Волі-неволі доведеться планувати відвантаження та постачання тощо, тому як Вам ніяк не захочеться платити штрафи за невиконання плану завантаження автопарку постачальника послуг або інше.2. По-друге, економія коштів. У чому це виражається? У сезонних коливаннях, спаду або підйому виробництва. Уявіть, якщо ваш автопарк і складські площі розраховані на максимально-можливу завантаження (і це правильно), але в міжсезоння немає необхідності утримувати цілий автопарк машин і персоналу. Не скорочувати же людей при першій необхідності. А у випадку, якщо раптом інтенсивність товарообігу значно підвищилася і своїми силами Ви ніяк не змогли вивезти звалилися на голову гору замовлень, а отже, викликали б обурення замовників. Не відмовлятися ж у такому випадку від замовлень. У цій ситуації використання підрядника логістичних послуг дає гарантію, що в міжсезоння вам не доведеться переплачувати за оренду зайвих складських площ, а при необхідності збільшення можна перепідписати новий договір або взяти додаткового підрядника послуг і вирішити питання.3. По-третє - позбавлення від турбот технічного переоснащення автопарку або модернізації складських потужностей. Не влаштовує цей склад - переїздіть на інший. Змінилися ланцюжка поставок і географія перевезень - нічого страшного. Потрібно лише переукласти договір з будь-яким іншим підрядником.

Вічно ламається парк машин і контроль над ПММ - ці клопоти більше теж не важливі.

З 90% ймовірністю можна сказати, що ви стикалися з проблемою не надання транспорту під навантаження у зв'язку з поломкою або затримкою з попереднього рейсу. Тепер можна бути спокійним. Постачальник послуг логістики зобов'язаний надати транспорт за будь-яких обставин (крім форс-мажорних) і ваша продукція відправиться за призначенням вчасно.

При всіх перерахованих достоїнствах підрядного способу обслуговування підприємства способом підряду мають бути і негативні моменти. Звичайно, вони є і в першу чергу до них можна віднести відсутність повного контролю над процесом, а отже, відсутністю інформації про стадії протікання логістичного ланцюжка поставки-зберігання. Також відсутність моментального реагування постачальника послуги на ситуацію, що склалася. Наприклад, якщо Вам терміново знадобиться додаткових кілька сотень метрів складських площ або одиниць автотранспорту, то провайдер зажадає спочатку переукласти договір, потім проплатити рахунок і т.д. Маючи в цьому випадку в своєму розпорядженні власний автопарк можна вирішити завдання швидше.

У будь-якому випадку при наймі підрядників будь то для логістичних послуг або інформаційних потрібно планувати свою діяльність, а плюси використання надійного сервісу провайдера логістичних послуг на наш погляд значніше ніж недоліки. 

+38(050)13-97-555 Viber

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2021 1С ПРОЕКТИ ТА РІШЕННЯ