Торгове обладнання, до яких належить і термінал збору даних взяті на озброєння багатьма торговельними і компаніями сфери FMCG. Останнім часом технології настільки пішли вперед, що сучасні термінали (ТСД) оснащені такими принадами як: бездротова передача даних (Bluеtooth, WI-FI), наявність у постачанні встановленої операційної системи, продуктивні процесори і місце для зберігання даних, а також можливість підключення до віддалених робочих столів і ще багато чого.
 Залежно від характеру розв'язуваних завдань підприємства знаходять оптимальні моделі та характеристики терміналів. Якщо говорити про основну функції терміналу - скануванні штрихкодів, то і в цьому напрямку за останнє п'ятиріччя відбулися зміни. У традиційних сканерах використовувалася технологія лазерного сканування з висновком скануючого променя у вигляді горизонтальної лазерної смуги. На сьогоднішній момент в технологію виведення променя добавлена вертікално-горизонтальна, тобто коли промінь потрапляє на штрихкод у вигляді хрестика, що дає більш ефективне зчитування штрих-кодів. Також з'явилися і імейджінговие сканери штрих-кодів. Імейджінговие сканери виводять промінь сканера у вигляді квадратної або прямокутної області і не просто сканують окремі частини штрихкоду а захоплюють штрихкод цілком (як би його фотографують). Що це дає? По-перше можливість працювати з 2D штрихкодами, а по-друге більш якісний процес сканування.

 1D Сканер2D Сканер

 

 

 

   

 

 

  Пояснимо, що 2D штрихкод це новий різновид штрихкоду у вигляді квадратика з маленьгімі біло-чорними квадратиками всередині. Внутрішній малюнок кожного 2D штрих-коду унікальний і не представляє собою ніякої закономірності або малюнка. Вобщем, він схожий на шахову дошку, тільки біло-чорних квадратиків набагато більше і розташовані вони хаотично. Також з терміналами, що мають імейджінговий сканер можливо фотографування зображень за допомогою сканера. Якість при цьому невисоке, але оперативність таких фотографій незамінна, коли потрібно зробити фотографію бою або недоукомплектацію і т.д.

 

Штрихкод

 

 Для яких цілей потрібен термінал збору даних?

 

1. Для торгових мереж і компаній сфери FMCG таке обладнання служить насамперед інформатором залишків продукції. Продавець-консультант в торговому залі, озброєний ТСД бачить що на прилавках закінчується небудь вид продукції. Необхідно поповнення. Але як дізнатися чи є в складських приміщеннях закінчується вид продукції для відновлення привабливості та повноти вітрини? Сканується штрихкод даної продукції і проглядається залишок на складі і в торговому залі. Таким чином, продавці-консультанти оперативно заповнюють наявність товарів на вітринах. Знову ж сам термінал може працювати повністю в онлайн-режимі, або через синхронізацію з базою кожні 20-30 хв. Знову ж, якщо працювати з варіантом синхронізації терміналу з базовою станцією, яка повинна знаходиться в зоні досяжності 1-2 хв. від робочого місця, інакше процес обміну перетвориться на біганину цілого дня. При онлайн роботі терміналу оновлення залишків відбувається в реальному часі але для організації роботи таким чином потрібен термінал з підтримкою бездротової передачі даних і підтримки віддаленого робочого столу. ТСД з такими функціями стоять на 30-40% дорожче від аналога але без підтримки функцій передачі даних Wi-Fi або наявності на пристрої ОС.

2. Для торгових, виробничих та ін підприємств оборот яких заснований на переміщенні товарно-матеріальних цінностей. Операції приходу, витрати а також контроль - основні функції, покладені на ТСД. Знову ж, якщо дозволяють ресурси складських приміщень можна організувати повністю онлайнову передачу даних з терміналу в облікову систему. І другий варіант передбачає періодичну синхронізацію з базою і передачу через сервер терміналу даних самого терміналу в облікову систему. Плюси і мінуси онлайн та офлайн способів роботи докладно описані в іншій статті. Зазначимо тільки, що з високооборачіваемимі товарами онлайн спосіб роботи має ряд переваг у порівнянні з офлайн:

1. дані про продукції надходять в систему миттєво;

2. при введенні нової позиції номенклатури не потрібна додаткова синхронізація;

3. немає необхідності купувати додаткове ПЗ для мобільного пристрою і ПЗ для сервера обладнання;

4. немає необхідності оновлювати, адмініструвати програми і сервер, обслуговуючий термінал збору даних.

Нашою компанією реалізовано проект для поліпшення якості складської логістики з допомогою торгового устаткування. Робота повністю призначена для ведення обліку в онлайн режимі з передачею даних безпосередньо в облікову систему. У даному випадку «облікова система» - програма фірми 1С Підприємство з конфігурацією «Управління торгівлею». В і програму доданий інтерфейс роботи з терміналом. Тобто працюючи на терміналі ви не стикаєтеся з повнофункціональної системою обліку товарів 1С, а лише з необхідним набором даних і кнопок для реалізації завдань з прийому та відпуску продукції зі складу. Спеціальний інтерфейс написаний для терміналу збору даних Motorola 3190 з дисплеєм 320х320 пікселів. Форми документів розроблені таким чином, щоб користувачеві терміналу було зручно працювати і максимум в 2-3 дії проводити необхідні операції. Дана розробка універсальна і може бути взята за основу для створення мобільних робочих місць офіціантів, продавців-консультантів, іншого сервіс-персоналу.

Якщо Вас зацікавила дана розробка, можете звернутися до нас за більш детальною інформацією або подивитися тут скріншоти інтерфейсу і форм документів.

У кожному разі, грамотне використання торгового обладнання будь то на складі або в торговому залі дасть можливість використовувати логістику адресного зберігання товарів, автоматизувати облік, підвищити якість зберігання що звичайно ж дасть вашій фірмі конкурентну перевагу і сервіс обслуговування клієнтів.