Ніхто не хоче, щоб його обманювали
Навряд чи знайдеться власник бізнесу, який байдуже ставиться до своєї справи. Бізнесом займаються не заради того, щоб у суєті скоротати час. Комерційна діяльність тому називається комерційної, що має приносити прибуток своєму власникові. В іншому випадку бізнес перетворюється на дороге хобі, віднімає час і кошти у його засновника.
Чи Ходили Ви коли-небудь на ринок? Траплялося так, що вас обманювали на недовазі, неправильної задачі, підсовували неякісний товар? Хоч раз в житті кожен з нас накалывался на те що його обманюють при операціях купівлі-продажу, навіть таких простих і примітивних як на ринку. Ніхто не хоче, щоб його обманювали. Це не прикольно.
Участь в угоді - одно оголошенням війни між зацікавленими сторонами. Одна сторона хоче вигідніше купити, друга побільше заробити на продажу. Конфлікт інтересів за фактом. І не важливо яким чином другій стороні вдасться побільше заробити, адже мета одна - заробити.
Торгівля - найстаріша сфера діяльності людини, де люди обманюють один одного і заробляють на цьому.
Що ж, перенесемося з абстрактного поняття "торгівля" і примітивного "ринку" у сучасний бізнес. Зараз ситуація виглядає набагато формализованнее ніж 100-1000 років тому. Договору, менеджери, офіс, сучасні засоби зв'язку, гарантії, репутація. Все набагато цивілізованіше і упорядоченнее. Але сам принцип торгівлі той же. За 100-1000 років не викоренився людський інстинкт "жити краще, взяти більше". Принципам людини поки далеко до повністю альтруїстичних поглядів на життя, і врядле в найближчому майбутньому щось зміниться.
До чого ми йдемо?
Сучасні бізнесмени в 80 % будують свій бізнес на торговельно-посередницьких операціях. У кого-то что-то купується, робиться націнка і продається дорожче. Заробіток припадає на різницю між закупівлею і продажем, плюс змінні-постійні витрати. Якщо не ви особисто займаєтеся закупівлями і продажами то як на 100 % бути впевненим у тому що торговельно-посередницькі операції у вашій компанії проходять в плюс, а не мінус? Як, власне, вам, як людині організував бізнес дізнатися, що вас як власника бізнесу і як людини безпосередньо не залученого в бізнес-процес не обманюють як на ринку? А якщо у вас компанія з найманими працівниками, то мається на увазі, що ви не є прямим учасником бізнес-процесів, а значить, хочете ви чи ні, але ви граєте другу скрипку в оркестрі щоденних торгово-посередницьких операцій, але при цьому відповідаєте за результат гри в якості диригента всього оркестру. Як вам така роль?
Гадаю, ви вже здогадалися, що без створення спеціальної інформаційної системи, де ви зможете тримати руку на пульсі всіх справ компанії в сучасному бізнесі не обійтися. Як лідер організації ви повинні вимагати управлінську інформацію, щоб мати уявлення, до якого результату рухається компанія. Але як ви це зробите, наприклад, якщо менеджери оформлюють рахунки на оплату покупцям в Excel, немає єдиного центру консолідації інформації, а бухгалтер підбиває підсумки діяльності після закінчення облікового періоду. Знати про фінансові результати діяльності минулого місяця через місяць дуже пізно. Добре, якщо все добре, а якщо перших пів місяця було сплачено виставлених рахунків на 30% менше, ніж зазвичай. Коли ви про це дізнаєтеся? Через місяць?
Керівник щодня повинен бачити рапорт за ключовими показниками ефективності роботи компанії. Тільки в такому випадку на поточну ситуацію можна впливати. Потрібно враховувати, що рішення, прийняті виходячи з інформації місячної давності не дозволять впливати на поточну ситуацію і мало того, прийняті рішення зараз принесуть свої результати через тиждень або два. Управлінське запізнювання може призвести до негативних наслідків. Тому так важливо щодня бачити картину перед очима і розуміти "куди ми рухаємося".
Беремо на озброєння ІТ
Насправді весь бізнес у світі працює не з товарами і послугами. Весь бізнес у світі працює з інформацією про товари і послуги. За допомогою інформації та вміння її використовувати, можна провернути якісні операції. Власне тому сучасні компанії для управління інформацією про господарську діяльність використовують ERP, WMS, CRM системи. Інформаційні технології зараз дуже тісно співпрацюють з бізнесом. Чому? Тому що однією з головних завдань ІТ є управління інформацією. У випадку з бізнесом - бізнес інформацією.
На пострадянському просторі однією з найбільш популярних систем управління бізнес-інформацією є рішення компанії 1С. Програми з ухилами в ту або іншу бізнес середовище (конфігурації) закривають практично всі потреби компаній в організації і управлінні комерційної діяльністю. Незважаючи на те, що 1С - російська фірма, всі рішення 1С адаптовані під законодавство тієї країни, де вони представлені (Росія, Україна, Казахстан, Білорусь, Литва). Власне 1С одна з небагатьох ІТ компаній на пострадянському просторі, якій вдалося створити якийсь конгломерат компаній-розробників на всій території СНД, які розвивають 1С та обмінюються досвідом. На даний момент флагманами українського ринку є рішення 1С:
- Управління торгівлею
- Бухгалтерія
- Управління роздробом
- Управління торговим підприємством
- Управління виробничим підприємством
- Управління сільськогосподарським підприємством
Приміром рішення "Управління торгівлею" ідеально підходить для здійснення торгово-посередницької діяльності. Програма завжди відповість на питання:
- Скільки заробили
- Скільки оформили замовлень і сплатили рахунків
- Яка заборгованість покупців за відвантаження
- Скільки товару на залишках
- Діючі ціни
- Контакти клієнтів, інша довідкова інформація
Крім того, рішення на платформі за бажанням компанії донастраиваются під його індивідуальні потреби. Управлінський і бухгалтерський облік за бажанням компанії також можуть бути розділені на відповідні бази даних.
Можна сказати, що рішення на відповідають очікуванням українських бізнесменів і можуть бути використані для управління інформацією та господарською діяльністю компанії.
Від автора: щоб читачеві не здався даний матеріал одою 1С, автор матеріалу поділяє думку про те, що рішення 1С гарні, однак, не єдині на базі яких можна реалізувати облік і управління в компанії. Про інших програмах для обліку, їх інтерфейсі та історії створення читайте в цьому матеріалі.