На шляху компаній як і на шляху людини чергуються смуга чорна, смуга біла. На хвилі жорстких економічних потрясінь та диверсифікації ринку багато власників бізнесу рішуче налаштовані на економію бюджету і урізування витратних статей які можуть "почекати". Під гарячу руку потрапляють і інформаційні технології. Це і зрозуміло. Комп'ютери, сервери, програмне забезпечення, ліцензії, обслуговуючий персонал - все це може затягувати до 3 % усього бюджету компанії. І незалежно від того, який тип інформаційної структури прийнятий в компанії витрати на ІТ завжди значні. Під структурою ми розуміємо оренду (робота в хмарі) або власні потужності. Детально це питання розглянуто в статті "Оренда чи купівля ЗА".

Наведені нижче поради по економії на інформаційних технологіях підійдуть скоріше компаніям збираються розгортати свій бізнес, однак, прочитати рекомендуємо всім фахівцям так або інакше пов'язаних з ІТ, тому що передумови для економії так чи інакше приходять в наше життя кожні 4-5 років.
1. Залишаємося на піратському ПО, або шукаємо альтернативу. Все звичайно чудово розуміють як погано і неправильно використовувати, особливо в комерційних цілях, піратське програмне забезпечення. Мова йде насамперед про офісних додатках і бізнес-додатках (1С, Парус). І якщо Word, Excel ще можна якось замінити безкоштовними текстовими редакторами, електронними таблицями, то облікову програму 1С дуже складно. По-перше в облікових системах складається історія операцій, що просто необхідно для правильної безперервної реєстрації господарських операцій, по-друге у них враховані всі вимоги законодавства і т. д. Не вийде в одну мить взяти і кинути облік в тій же 1С.
На якийсь час можна заховати свої сервера або ПК з 1С подалі від сторонніх очей і працювати на піратському. Натомість доведеться відмовитися від офіційної підтримки та консультацій 1С. Але це теж плюс до економії. Зараз достатньо альтернативних нефранчайзинговых компаній здійснюють підтримку і оновлення 1С. Як правило, їхні послуги коштують навіть трохи дешевше, ніж у фірм-франчайзингов і т. д.
2. Переходимо в хмару. Як варіант, якщо вам нікуди заховати свої сервера і неліцензійні програми - перейдіть в хмару. Можна тимчасово, до того моменту поки не зміцниться фінансова ситуація. Коли зможете собі дозволити покупку комп'ютерів і програмних ліцензій - перейдете назад на своє обладнання. Це краще ніж у кризу змушена витратити відразу величезну суму коштів, які очевидно необхідні для життєзабезпечення інших напрямків. Перевага оренди 1С в тому що база легко переноситься з вашого ПК в хмару і назад без втрати даних. До того ж у хмари є свої переваги, від яких ви, можливо, і не захочете відмовитися.
3. Економія на ІТ персоналі. Замість штатних співробітників можна найняти аутсорсерів для обслуговування серверів і ПК або перевести власних адміністраторів на ковзний графік з урізанням зарплати на 30 %. Нерідко компанії вдаються саме до перекладу власних співробітників на ковзний графік, так як: а) не потрібно нікого звільняти б) співробітники вже знають специфіку роботи компанії.
4. Укладаємо кредити на покупку. Можна оформити розстрочку на придбання обладнання та програм. Таке практикується при великих закупівлі. А зважаючи на те, що економічний спад стосується не тільки вас, а й софтверних компаній в тому числі, вам можуть піти на зустріч в оформленні безпроцентної відстрочки платежу або кредиту терміном до 6 міс.
Як бачите, є цілком легальні способи економії на ІТ. Звертайтеся у нашу службу підтримки та впровадження за додатковою інформацією щодо організації інформаційної системи.