Набридло чути звідусіль, що економічна ситуація критична, і компаніям, щоб залишитися на плаву, треба приймати радикальні заходи. Кому, як не нам, вже давно потрібно було звикнути, що економити потрібно не тільки в кризу, причому робити це потрібно дуже продумано і структурно, пам'ятаючи правило «скупий платить двічі».
 Але якщо ви тільки зараз зіткнулися з необхідністю щось кардинально змінити, ці рекомендації будуть, як ніколи, корисні.
Коли варто замислитися над зміною платформи?
Підтримка та продовження ліцензій існуючої платформи стала вам не по кишені
Зростає кількість помилок, а також позапланових установок, пов'язаних з застарілою версією ОС
 Якщо ви зіткнулися з фінансовими потрясіннями, і прийшло розуміння, що підтримувати Microsoft Windows, ви вже не в силах, є можливість перейти на платформу Linux. Ще буває ситуація, коли ваша система повинна працювати цілодобово, але, знову ж таки, фінансів на утримання цілодобової роботи системних адміністраторів у вас немає. З продуктами MS Windows досить часто виникають проблеми, нехай навіть і незначні, але вимагають грамотного підходу, особливо, коли мова йде про високонавантажених системах.
 Бувають і більш комічні ситуації, коли сам системний адміністратор не знає, як коректно налаштувати MS Windows при роботі з високонавантаженими системами в силу відсутності досвіду або недостатньої кваліфікації.
Не можна стверджувати, що MS Windows погана для високонавантажених систем. Справа в тому, що установка, налаштування та супровід роботи цих систем вимагають відповідних апаратних засобів, версій, і, звичайно, досвідченого персоналу, який буде з ними працювати. Як ні парадоксально, але бували й випадки зворотного переходу від GNU/Linux, Microsoft Windows. Ситуація дійсно рідкісна, але чого тільки не зустрінеш у наш час.
Етапи міграції на GNU/Linux
 Для початку слід виконати міграцію робочих станцій користувача. При цьому міграцію робочого місця можна і навіть бажано, виконувати поступово, а не відразу переводити на нову платформу, так як це може викликати незручності для кінцевого користувача.
 На першому етапі проводиться заміна MS Office набором аналогічних програмних продуктів Open Source, це дозволить значно скоротити витрати на ліцензування, адже основні витрати середньостатистичного робочого місця користувача - це ліцензійні відрахування за MS Office. При такому підході користувач продовжує працювати з звичної операційною системою.
 Другим етапом виконується міграція операційної системи робочого місця. Можливо, з одночасною заміною сервісу мережевого файлового сховища.
Далі логічно продовжувати міграцію бази даних, зважуючи навантаження на неї, обсяги даних, а також частоту внесення змін. Наступним етапом доцільно мігрувати поштовий сервер, що, як правило, займає небагато часу. Це важливо, якщо працездатність компанії знаходиться в прямій залежності від працездатності електронної пошти.
 Після тестування і копіювання всіх файлів з наявної системи GNU/Linux-сервер, варто пам'ятати про необхідність попереднього збереження всієї матриці безпеки і поділу доступів через Samba та GNU/Linux access control list.
Для забезпечення сервісу файлового доступу, а також для організації контролера домену, правильніше використовувати Samba 4.
 Samba 4.0 включає всі компоненти, необхідні для створення повноцінного контролера домену з підтримкою Active Directory, в тому числі LDAP-сервер, сервер аутентифікації Kerberos KDC, динамічного DNS сервер і реалізація супутніх RPC-сервісів. Рішення забезпечує підтримку таких можливостей, як групові політики (Group Policy), переміщувані профілі (Roaming Profiles), утиліти адміністрування Windows, інтеграція з Microsoft Exchange і сумісними сервісами, наприклад, OpenChange.
 Сервер Active Directory на базі Samba 4.0 може бути підключений до вже існуючих доменів Microsoft Active Directory і навпаки, контролери доменів на базі продуктів Microsoft можуть бути приєднані до Active Directory сервера на базі Samba 4.0.
Враховуючи досить високу ступінь консерватизму українського IT-ринку, масштабні проекти з міграції всієї корпоративної інфраструктури на системи Open Source зустрічаються нечасто. Тим не менш, у світі ця тенденція вже давно набирає обертів, і існує маса успішних прикладів: Токійська фондова біржа, Французька жандармерія, МЗС Німеччини. Так що майбутнє корпоративних інфраструктур

Open Source - не за горами.

 В цілому обидві системи GNU/Linux, так і Microsoft Windows - досконалими, але в той же час складні, тому як вимагають кваліфікованих спеціалістів для супроводу своєї працездатності.
 В сьогоднішніх реаліях важлива не сама мета використання тієї чи іншої системи, яка популярна або є трендом на ринку. Важливо розуміння пред'являються до системи вимог і завдань, які ви на нього покладаєте, тоді і вибір, на якому рішенні залишатися або переходити, стане для вас очевидна. Розібратися в цьому питанні, і допомогти зробити правильний вибір - наше завдання, як системного інтегратора. Маючи багатий досвід роботи з обома типами інфраструктур, наші фахівці завжди готові прийти на допомогу.

 

 

 

+38(050)13-97-555 Viber

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2021 1С ПРОЕКТИ ТА РІШЕННЯ