На даний момент з усього обсягу використовуваних облікових систем близько 90% це програмні продукти 1С. Це говорить не тільки про широку поширеність продуктів, але і про їх ефективність. Але використання найпоширенішою системи обліку ще не гарантує повного вирішення всіх задач автоматизації, які стоять перед організацією. Необхідно не просто купити 1С, а опрацювати всі супутні питання. Для досягнення бажаного результату Вам потрібно зосередитися на трьох аспектах:

- постаратися максимально чітко сформулювати свої вимоги;
- вибрати фірму, яка займеться впровадженням 1С;
- дізнатися умови супроводу програми.

Формулювання вимог до 1С

 Насамперед, потрібно врахувати, що просто покупка програми 1С може не дати бажаних результатів. Не варто сподіватися, що в базових версіях програм будуть реалізовані всі необхідні Вам рішення. Ваша кінцева мета - не просто купити 1С, а автоматизувати бізнес.

 Потім потрібно оцінити рівень комп'ютерної грамотності Ваших працівників. В залежності від складності програми 1С і розуміння співробітниками покладених на них завдань, Вам, можливо, буде потрібно провести додаткове навчання персоналу.

 Також бажано враховувати перспективи розвитку Вашої фірми. Може бути, через півроку Ви плануєте розширити свою діяльність або відкрити новий напрямок. На цей момент варто звернути увагу при виборі програмного продукту. Звичайно, Ви не зможете визначитися з вибором продукту без консультацій фахівців, але вони повинні знати, яких результатів Ви чекаєте від впровадження програми. Якщо Ви самі не дуже добре розумієте, що Вам потрібно, порадьтеся зі своїми співробітниками, виконавчими директорами, головним бухгалтером.

 Після того, як список вимог складено, можна переходити до другого кроку - вибору фірми, якій Ви довірите впровадження програми 1С.


Вибір фірми, яка займеться впровадженням 1С

 Перше, про що потрібно знати: фірми, які надають послуги з впровадження програмних продуктів 1С діляться на офіційних партнерів і «сірих» дилерів. Чи варто довіряти фірмі, яка не спромоглася офіційно оформити партнерські відносини з розробником, вирішувати тільки Вам. Але потрібно пам'ятати, що «сірі» дилери вже порушують правила правовласника, а значить ймовірність порушення домовленості з Вами, також дуже велика. Серед офіційних партнерів фірми «1С», теж є відмінності, їх ділять на звичайні дилерів і партнерів-франчайзі.

 Рекомендується працювати саме з партнерами-франчайзі, так як для отримання цього статусу, фірма зобов'язана відповідати високим вимогам, встановленим фірмою «1С». Серед цих вимог: обов'язкова атестація працівників у фірмі «1С». Рівень кваліфікації своїх фахівців фірма може підтвердити, надавши Вам сертифікати своїх співробітників - «1С:Спеціаліст» і «1С:Професіонал».

 До того ж тільки через партнерів-франчайзі поширюються найбільш функціональні програмні продукти 1С. Дізнатися, чи є фірма зареєстрованим партнером і дійсні чи надані сертифікати співробітників, Ви можете на офіційному сайті фірми «1С».

 Після того, як Ви переконалися в офіційному статусі фірми, необхідно дізнатися про наявність досвіду впровадження програмних продуктів 1С. Не соромтеся уточнити, скільки років фірма займається впровадження 1С і попросити рекомендації клієнтів.

 Далі, виклавши фахівцям свої вимоги і побажання, необхідно попросити їх прорахувати вартість впровадження і терміни. Зрозуміло, що на початковому етапі ці дані не будуть точними, але Ви дізнаєтеся приблизну вартість і скільки часу займе процес впровадження.

 Також не завадить відвідати офіс фірми особисто. За його станом і рівнем спілкування персоналу Ви також зможете зробити певні корисні висновки.
Супровід програмних продуктів 1С

 Програмний продукт, навіть оптимально адаптований під Вашу фірму висококваліфікованими фахівцями, не зможе ефективно працювати без регулярної підтримки. Цей момент треба не тільки знати, а й розуміти. І справа тут не у фахівцях або ненадійності програми. Як будь-яка складна система - програма 1С вимагає певного рівня знань і умов експлуатації. Можливі помилки Ваших співробітників, нерозуміння принципу роботи програми або технічні проблеми з комп'ютерами можуть призвести до збоїв у роботі програми. Це трапляється рідко, але може викликати масу проблем. Саме тому при виборі фірми з впровадження 1С, необхідно уточнити умови супроводу програмного продукту.

У першу чергу треба з'ясувати наступні моменти:

 Вартість супроводу програми 1С. Крім певної кількості безкоштовних дзвінків, Вам нададуть вибір: платити фіксовану вартість за кожен виклик, можливість оплачувати послуги помісячно або укласти договір на тривалий обслуговування. Ви повинні оцінити кожен із запропонованих варіантів, врахувати всі пропоновані знижки і вибрати для себе оптимальний. Як показує практика, хоча тривалі контракти і здаються більш дорогими, але в підсумку опиняються більш вигідними.
Способи зворотного зв'язку. Тут треба дізнатися, чи є «гаряча лінія», на яку можна зателефонувати у разі виникнення питань в процесі експлуатації програми 1С. Крім того, необхідно з'ясувати рівень володіння фахівців фірми сучасними технологіями. Такі послуги, як: консультації по електронній пошті, усунення неполадок з використанням віддаленого робочого столу або можливість отримувати оновлення програмного продукту через Інтернет, не тільки спростять роботу з програмою, але й дозволять використовувати її більш ефективно.
Термін реакції на виклик. Не завжди виникають питання можна вирішити по телефону або електронною поштою, тому Ви повинні дізнатися як швидко приїдуть фахівці в разі необхідності. Ви повинні переконатися, що у разі виникнення проблем, дії фірми-впроваджувача будуть максимально оперативними.

 Слід пам'ятати, що саме Ви формулюєте вимоги до програми 1С, та максимальний результат буде досягнуто, якщо Ви проконтролюєте процес впровадження від початку до кінця.

 Якщо обрана Вами фірма-постачальник є офіційним партнером фірми 1С і виконує всі перераховані умови супроводу, тоді можете бути упевнені, що Ви в надійних руках.

 

+38(050)13-97-555 Viber

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2021 1С ПРОЕКТИ ТА РІШЕННЯ