Здавалося б в самому питанні і полягає відповідь про вибір системи управлінням сайту. Платна або безкоштовна. Є гроші - купи, немає грошей - скачай в інтернеті. Давайте не будемо поспішати і проаналізуємо переваги та недоліки обох систем.

ВАРТІСТЬ Бітрікс - російська CMC система, розроблена фірмою 1С. Як і всі продукти фірми " 1С Бітрікс також коштує грошей. Ціна залежить від укомплектованості сайту модулями і завдань, які планується він буде виконувати. Наприклад, найпростіший варіант інтернет магазину на Бітрікс коштує 4 100 грн. (340 у.о.). Більш потужна система для продажу в інтернеті коштує 11 000 грн. (920 у.о.). Але купуючи систему управління сайтом Бітрікс, ви отримуєте завершений, готовий до використання програмний продукт з модулями: інтернет-магазин, кабінет покупця, форум, зв'язок з 1С, анти спам перевірки і т.д. Залишається тільки налаштувати і наповнити магазин товаром. З Joomla все по-іншому. Система доступна в інтернеті безкоштовно. Але при установці системи на вас можуть чекати маленькі несподіванки: не працює реєстрація користувачів, немає кабінету покупця, в код сайту можуть бути вшиті невидимі посилання на інші сайти і т.д. та й сам модуль інтернет-магазину в загальному-то як окрема держава в системі (WirtuEmart). У разі якихось проблем з сайтом рішення доведеться шукати самостійно.

ПІДТРИМКА Бітрікс оновлюється і супроводжується професійними розробниками як будь-який програмний продукт фірми 1С. Підтримка платна. Але є гарантія то що ваш сайт розвиватися і використовувати нововведення інтернет-технологій. Joomla не має системи підтримки. Зате є ряд форумів і сайтів, де можна отримати відповіді на запитання, завантажити нові модулі, програми абсолютно безкоштовно.

ІНТЕРФЕЙС Розділимо їх на два види:
Адміністративний. В обох платформ інтерфейс реалізований непогано, але у Бітрікс адміністративна частина може здатися обивателю дещо заплутаною. До того ж Бітрікс в адміністративних розділах дає користувачеві, на нашу думку, зайві функції доступу такі, наприклад як: прописи шляхів до файлових сховищ. Joomla в цьому плані набагато простіше.
Користувальницький інтерфейс, або те що бачать відвідувачі сайту. Тут у Joomla одна велика перевага. В інтернеті можна безкоштовно знайти величезну кількість шаблонів на будь-який смак і колір. Бітрікс пропонує ці ж шаблони платно. Тобто якщо ви через час захочете змінити зовнішній вигляд вашого сайту на Бітрікс, вам доведеться або самим писати шаблон (що дуже затратно по часу) або придбати. Плюс за безкоштовними шаблонами до сайту на платформі Joomla в цьому плані безперечний.

ЗРУЧНІСТЬ КОРИСТУВАННЯ На наш погляд сайт на платформі Бітрікс набагато складніше адмініструвати. Є навіть спеціальні курси підготовки адміністраторів. Тоді як адміністрування сайту на Joomla може осилити майстер і початківець. Але потрібно визнати, що сайт на Бітрікс і набагато функціональніша ніж сайт на Joomla.

БЕЗПЕКА Кажуть що сайти на Бітрікс неможливо зламати. Такий авторитет і таке якість платформи гідно поваги. Сайти на Joomla піддаються злому і менш захищені від хакерів, тому що поставляються повністю з відкритим кодом.

Висновок: для невеликих рішень і людей, які не мають великого досвіду адміністрування сайту оптимальним рішенням будуть сайти з готовими шаблонами на платформі Joomla. Великим компаніям, які запускають у мережу великі проекти потрібна якісна система з можливістю підтримки і хорошим захистом. Таким компаніям рекомендуємо розгортати рішення на платформі Бітрікс.