Майже всі програми, не тільки ERP, а в цілому продукція ІТ індустрії, презентуючи свій продукт намагаються справити на споживача максимально позитивне враження, вражаючи повнотою функціоналу, безліччю вирішуваних завдань, легкістю установки і використання. Все це порівнянно з продажем «кота в мішку», адже поки на власні очі не побачиш інтерфейс і не спробуєш поклікати пару кнопочок, важко сказати чи всі правда, про що писав у рекламній презентації виробник. Хотілося б, щоб виробники ПЗ при розробці забезпечення планували, насамперед, легкість та зрозумілість використання продукту з точки зору користувача, а не влаштовували змагання, хто в програму, наприклад, для управління відносинами з клієнтами вмістить можливість вибору музичних творів у on-line режимі. Деякі розробники ПЗ, починаючи з 2000 років повністю відмовилися від послепроизводственной юзабіліті-тестування, тому що зрозуміли, що планування програмного продукту перед безпосередньою його розробкою робить кінцевий продукт більш якісним з точки зору користування і мета для розробників разом з тим стає більш ясна.

Тому, розуміючи важливість зрозумілого, ненавантаженого інтерфейсу в ERP-системах ми вирішили провести аналітику шести флагманів програмних продуктів цієї галузі тільки з точки зору візуальної привабливості і зрозумілості інтерфейсу. Порівнювати будемо, на наш погляд, найбільш популярних виробників ERP-систем та їх програмні продукти відповідного класу представлених в Україні: «1С», «Парус», «Галактика», «SAP», «MicrosoftDynamics» і «Oracle». Щоб Ви не витрачали час на пошук скріншотів і презентацій інтерфейсів цих продуктів, ми виклали їх в кінці статті. Тепер власне сам огляд систем. Будемо йти по порядку і почнемо з 1С.

. Якщо говорити про кольорову гаму, то починаючи з платформи 7.7 вона змінювалася з виходом більш нової. Приміром, якщо «сімка» в основному була представлена в сіро-синіх тонах, то з переходом на платформу 8.0 все кардинально помінялося - кольори стали традиційно білі для табличних частин, піскові для інтерфейсу в цілому. На сьогоднішній момент в самій останній версії 1С Підприємство 8.3 переважають ті ж жовтувато-пісочні кольори, що представляється для ока в м'якуватої-постільних, теплих тонах, і це радує. Бібліотека кнопочок «закрити», «відкрити», «згорнути» та інш. використовують стандартні Windows-бібліотеки, так що навіть для новачка буде нескладно розібратися з найпростішими діями в програмі. Головне меню виконано горизонтальним списком, нагадує меню Excel 2003. Меню згруповано по логічним ланкам, розташоване вгорі, але може змінювати місце розташування на будь-яку зі сторін робочої області програми, за бажанням користувача за допомогою простого перетягування. Головне меню містить рівно стільки функціональних ланок і підпунктів скільки міститься в призначеному користувачу інтерфейсу. Інтерфейс також можна перемикати, працюючи то в повному, то в урізаному під функції продажу або закупівель, щоб не перевантажувати очі користувача виконує функції закупника зайвими кнопками і опціями. Приємно те що розмір

  

 

 

 

Парус. Однойменна програма «Парус» фірми «Парус» за зовнішнім виглядом дуже схожа на програмі 1С. Зовнішній вигляд програми, та й назва функціональних команд і навіть піктограми мало чим відрізняються від 1С. Програма Парус також використовує Windows бібліотеку кнопочок, тому людині хоч коли-небудь працював за комп'ютером неважко буде зорієнтуватися в найпростіших діях і навігації. Розглянувши скріншоти програм, можна навіть диву датися як більш рання і більш пізня версія програми візуально схожі на інтерфейси програми 1С. Рідна мати не відрізни б. По-правді сказати так і є. Остання версія програми має зручні функціональні піктограми вгорі на панелі інструментів, та так що можна по малюнку зрозуміти про прихованою за піктограммка опції, що не скажеш про 1С, де піктограмки малюсінькі і у вісімдесяти сантиметрах від екрану взагалі неможливо розібрати малюнок і відмінні риси кнопок. Суть програми складають її підсистеми - це бухгалтерський облік, облік основних засобів, податковий облік, облік заробітної плати, форми документів і звітів тощо. Программаімеет ті ж властивості, що й «1С» лише з тією відмінністю, що в «Парусі» всі документи і звіти відображаються як електронні таблиці Excel. У режимі користувача будь-який фахівець має ряд широких налаштувань програми, прирівнюваних до режиму конфігуратора в 1С, що відрізняє програму в доступності налаштувань. У цілому, сіро-синій і білувато-бежевий колір інтерфейсу в більш ранніх і пізніх версіях програми відповідно приємні для ока, система досить проста для адаптації в ній працівників, швидкого вивчення та ознайомлення з інтерфейсом.

 

 

 

Галактика.Інтерфейс цієї програми відрізняється від двох попередніх і спочатку вражає великим списком меню, що говорить про широті охоплення всіх процесів. Спочатку програму «Галактика» позиціонували як широкомасштабну ERP систему з охопленням всіх контурів виробництва і виникнення витрат, тому дивуватися великій меню і разветвлению - нічого. Архітектурою облікової системи передбачено розташування головного меню програми в лівій частині програми. Всю іншу частину займає робоча область. Увійшовши в один з пунктів меню (функціональний контур програми) ми спостерігаємо аналогічну архітектуру, тобто лівосторонній розташування меню, з деревовидної структурою і правосторонню робочу область. Спочатку може здатися, що робочій області, що займає приблизно 60% екрану недостатньо для нормальної роботи, що увагу користувача відволікають деревовидні довідники і ще журнал операцій у правій верхній області екрану. Але людині властиво звикати до всього. Не виняток і будь-яка корпоративна інформаційна система, навіть дуже складна. Колірна гамма програми «Галактика» має біло-блакитний колір, трохи холоднуватого, але все дуже по-діловому. Інтерфейс, в цілому, інтуїтивний, не складе великої праці зорієнтуватися в навігації спеціалісту, який раніше працював в іншій багатоконтурною інформаційній системі.

 

 

 

 

SAP.Програма виробництва Німеччини. Також як і «Галактика» має найширшим функціоналом, варіюється залежно від придбаного бізнес-додатки. Головне меню класично розташоване вгорі, має горизонтальну структуру, розбито по функціональними складовими. Програма зверху донизу напхана різними маленькими піктограммка. Зрозуміти для чого вони призначені, можна лише підвівши курсор до малюночки і прочитавши спливаючу підказку. Домінуючим блакитно-синім кольором забезпечили розробники все меню і документи програми SAP. Мабуть намагалися дотримуватися корпоративних кольорів компанії. В цілому програма справляє враження серйозної облікової системи, дуже суворою і багатофункціональною. Можливо, зайва строгість інтерфейсу здасться комусь нудною, нажене тугу на очі. Але віддамо належне ERP-систем, які повинні не роздавати гарний настрій, а вести ділову діяльність компанії, аналізувати комерційну інформацію, що власне з великим успіхом і робить програма SAP. Тому назвемо її нудною, але потрібної корпоративної інформаційної системою.

  

 

 

 

Microsoft Dynamics. Перше враження від побаченої облікової програми виробництва корпорації Microsoft може бути таке: «Я це вже десь це бачив, або навіть користувався, але називалася ця програма не MicrosoftDynamics, а MicrosoftOutlook або MicrosoftExcel». І частково ви будете праві, адже розробники Microsoft слідуючи корпоративним інтерфейсам лінійки фірмових програмних продуктів корпорації Microsoft, виготовили під стать і програму для обліку. Мабуть менеджери компанії зрозуміли, що ринок КІС перспективний і захотіли відкусити частину ринку, що розвивається. Докладно зупинятися на описі цієї програми не будемо, тому що всі ми дуже добре знайомі з програмними продуктами компанії Microsoft, користуємося ними щодня. З особливостей програми слід звернути увагу на дипломатичний синій колір упереміш з білим. Також програма оснащена потужними механізмами графічного відображення різних показників діяльності у вигляді: діаграм, гістограм, планограмм, графіків і інш. Люблять на заході дивитися не на цифри, а на графіки, мабуть вважають візуальне сприйняття більш запам'ятовується і зрозумілим. Загалом, якщо ви і раніше мали справу з продуктами фірми Microsoft, Вам не складе особливих труднощів розібратися в інтерфейсі інформаційної системи від Microsoft Dynamics.

 

 

Oracle.  Продукт західної компанії, також розрахований на багатоконтурну роботу, тому при навігації відразу слід себе налаштувати на просторість меню і опцій. Так само як і попередник, компанія Oracle, до недавнього часу відомий тільки як розробник ПЗ для обслуговування та зберігання баз даних випустила лінійку фірмових програмних продуктів в сегменті корпоративних інформаційних систем. Акцент зроблений на масштабні впровадження, тому для невеликих компаній використання такого потужного аналітичного засоби несумірні з витратами на впровадження і навчання співробітників. Інтерфейс програми нагадує чимось інтернет-браузер з відображенням корпоративного порталу небудь комерційної компанії. У колірному рішенні програми переважають волошковий, синій і білий колір. Все оформлено по-діловому і зі смаком. Також як і попередник, «Oracle» оснащена потужним аналітичним інструментом з акцентом подання управлінської інформації у вигляді графіків, діаграм і т.д. Класичне горизонтальне меню, розташоване у верхній частині програми залишається доступним з будь-якого місця програми і будь виконуваної користувачем завдання. Для знайомства з програмою потрібно провести кілька ознайомлювальних сесій, звикнути до особливостей програми, але навігація продуманна розробниками добре, тому ознайомлення користувачів з інтерфейсом відбувається охоче.

   

Якщо Вас зацікавили дані корпоративні інформаційні системи, можна докладно ознайомитися з їх функціоналом, скачавши презентації або звернутися до нас за консультацією (вона безкоштовна). 

 

Наші проекти | Купити 1С | Послуги з 1С | Програмування | Оренда сервера | FAQ 1C

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2022 1С ПРОЕКТИ ТА РІШЕННЯ