Представте собі таку ситуацію. Фахівці з впровадження щойно закінчили роботи по запуску і перед Вами - корпоративна інформаційна система.

 Що ж робити далі? Як перевірити працездатність системи? Навіщо потрібні ті чи інші графи і пункти меню? У якому порядку запускати процеси, починати вводити інформацію, щоб співробітники компанії почали вести документообіг в системі?

 У таких програмах як 1С Підприємство швидко ввести інформацію про підприємство та налаштувати всі необхідні параметри обліку можна за допомогою стартового помошника. Він являє собою меню налаштувань перехідний від пункту до пункту в залежності від заповнення попередніх значень. Послідовність заповнення даними в різних ERP-системах може відрізняться від описаної нижче схеми, але загальна суть зводиться до одного й того ж. Як правило, первісна настройка системи здійснюється групою людей в яку входять представники функціональних підрозділів представляють в інформаційній обліковій системі модулі: бухгалтерія, аналітика, планування, менеджмент, логістика, адміністрування.

 Перш за все, система спробує у вас з'ясувати чи буде підприємство складатися з декількох організацій. Вхідні до складу організації будуть юридичними або фізичними особами. Для налаштування даних параметрів в 1С існує довідник «Організації». У ньому визначаться перелік банківських рахунків, каси і крім того всі обов'язкові реквізити підприємства (інн, юр. Адреса і т.д.). Далі логічно ввести відомості про облікову політику підприємства, визначити валюти обліку і тільки після цього приступати до заповнення довідників і констант.

 Константи в системі 1С Підприємство призначені для зберігання не мінливої інформації. Необхідність використання констант полягає в тому, що в них один раз заноситься будь-яка інформація, яка може використовуватися багато разів у розрахунках, документах. Приміром, якщо змінилася назва якої-небудь властивості продукції, то досить поміняти тільки назва константи, а зміни будуть відображені в тих місцях, де використовується константа автоматично.

 Що ж до довідників, то вони Гибш ніж константи в плані редагування, тому що служать для зберігання умовно-постійної інформації. Довідники дозволяють вести широку номенклатурну і клієнтську аналітику і одночасно, дозволяє виключити неоднозначність при заповненні реквізитів документів.

 Як правило, інтерфейси корпоративних інформаційних систем розбиті на розділи і представлені у вигляді інтуїтивно-зрозумілого меню. Наприклад, в меню «Документи» програми 1С з підрозділами представлені всі можливі документи огранізації, а в меню «Звіти» можна з легкістю знайти оборотно-сальдові відомості, рапорти, прості звіти з продажу і т.д.

 Після початкового налаштування програми рекомендується зробити копію інформаційної бази, щоб користувачі як слід могли побігати по всьому меню програми і постворювали довільну кількість документів. Ця процедура потрібна для ознайомлювальних цілей, тому що користувачі спочатку роботи з новою ERP-системою дуже обережні експерементувати, затягуючи тим самим свій процес знайомства з новим продуктом. На етапі введення в експлуатацію системи також закладаються показники для планування виробництва, продажів, закупівель. Це можуть бути показники аналізу точки замовлення продукції, мінімальні страхові запаси, виробничі потужності і т.д.

 Що ж до суто технічних подробиць роботи програми, то краще передати дану настройку в руки системним адміністраторам, якщо такі є, або залучити сторонніх фахівців для цих цілей. Наприклад, може знадобиться налаштувати автообмін даними між філіями, якщо у вас велика компанія з розгалуженою філіальною структурою. Крім того всі налаштування з безпеки та архівації даних також ляжуть на плечі технічному фахівцям.

 У будь-якому випадку початкові налаштування не передбачають жорсткий і кінцевий макет роботи системи. Поточними зміни бізнес-політики компанії або законодавства будуть знаходити своє відображення в КІС. До цього потрібно ставитись з розумінням і пам'ятати, що засоби для обробки та аналізу великих обсягів інформації в наш час не розкіш, а необхідність.

Наші проекти | Купити 1С | Послуги з 1С | Програмування | Оренда сервера | FAQ 1C

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2022 1С ПРОЕКТИ ТА РІШЕННЯ