Оренда програм - вид послуг, що передбачає надання права користування програмним продуктом на підставі договору оренди.

Оренда ПЗ укладається між двома сторонами: стороною, що володіє програмним продуктом, що має право і можливість надати його в оренду і стороною орендує програмний продукт.

Існує два види оренди: 1) оренда комп'ютерного простору 2) оренда конкретного програмного продукту.

Перший вид оренди увазі самостійне вибір та розпорядження, яке програмне забезпечення буде встановлено. Фактично в цьому випадку мова йде про оренду частини (або цілого) комп'ютера з вільним доступом для встановлення та використання будь-якого ПЗ.

 Другий вид оренди увазі, що ви хочете орендувати конкретний програмний продукт, переклавши турботи з адміністрування та супроводу ПК (сервера) на сторону орендаря.

 В даний час оренда програм набуло широкого поширення. Це обумовлено декількома чинниками:

  1.  Купівля обладнання. Сучасні програми (ігри, корпоративні бізнес-додатки (1С, SAP)) вимагають потужного устаткування. Приватному користувачу (групі користувачів) дуже затратно підтримувати устаткування в стані для якісної, швидкої безперебійної роботи. Для цих цілей досить зручно використовувати орендовані потужності. Орендодавець спеціалізується на даному виді послуг оновить, відремонтує, здійснить підтримку обладнання, розподіливши пропорційно витрати між усіма орендарями, не вдаривши занадто по кишені орендарів.
  2. Обслуговування. Орендарі програм позбавлені від завдань адміністрування серверів та обладнання, на які встановлено програми. По суті, користувач орендує частину простору на потужному сервері, використовує його за своїм розсудом. Решта завдань (оновлення, ліцензії, усунення несправностей) повністю лягати на бік власника.
  3. Ліцензування. Укладаючи договір оренди орендар знімає з себе відповідальність за використання неліцензійного ПЗ. У разі перевірки контролюючими органами порушення прав власності і т.д. пред'являється договір оренди і всі питання з ліцензування переадресовуються власнику ПЗ.
  4. Час використання. Оскільки програмне забезпечення не купується, то в будь-який час є можливість відмовитися від його використання. Якщо це був ігровий сервер, Ви купите абонемент на іншому ігровому порталі, оскільки переграли в усі ігри на попередньому. Якщо це корпоративне бізнес-додаток, можна законсервувати бузу даних і використовувати знову через час, або ж купити програму і зробити перенесення бази даних для користування на власних потужностях. Тобто в даному випадку, якщо вам не підійшло деякий ПЗ, після місяця використання в оренді, можна точно зрозуміти чи варто робити пролонгацію договору оренди, а може бути і купівлю.
  5. Доступність. Оскільки оренда - це купівля доступу, здійснюваного через інтернет, то використання програмного забезпечення можливо з будь-якого ПК, де є інтернет, що є величезним плюсом, званим - мобільність.

 Оренда програм - новий вид діяльності послуг, на перший погляд незвичний, тому що оренда нематеріального виду ресурсу відрізняється від звичного виду оренди нерухомості або автомобіля. Даний вид послуг дуже популярний останнім часом, завдяки перевагам мобільності та економії в порівнянні з традиційними способами користування ПЗ на локальних комп'ютерах.

Наші проекти | Купити 1С | Послуги з 1С | Програмування | Оренда сервера | FAQ 1C

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2022 1С ПРОЕКТИ ТА РІШЕННЯ