Саме так ми озаглавили нашу статтю, з метою розповісти про особливості програмного продукту фірми «1С», основна мета якого надавати інструменти для ефективного управління бізнесом.
 Коротенько про фірму 1С. Заснована в 1991 р. у м. Москва. Метою фірми було створення ПЗ (програмне забезпечення) для швидкого пошуку інформації, за одну секунду, звідси і назва - 1С (одна секунда). В даний момент компанія займається розробкою програмного забезпечення в ігровому і бізнес-сегменті. Далі піде мова про програмні продукти бізнес-напрямки - корпоративних бізнес додатках сімейства 1С: «1С Підприємство», «1С Бухгалтерія». Дані рішення призначені для автоматизації управління діяльністю підприємства, мають охоплення всіх сфер діяльності, локалізовані для використання в різних країнах (Росія, Україна, Білорусь, Казахстан).
 Програмні продукти фірми «» отримали саме широке поширення в сегменті КІС на території СНД завдяки трьох причин: своєю відносно низькою ціною, локалізації та гнучкості. Про третю особливості хотілося б розповісти більш докладно.
Як відомо, програмний продукт, в тому числі і корпоративну систему, можна придбати двома способами:

1. Замовити небудь фірмі-розробнику (або самостійно, якщо є можливість) написання індивідуальної інформаційної системи для управління діяльністю компанії. Рішення може бути реалізовано на будь-якій мові програмування, написано на будь-якій платформі і т.д.

2. Купити 1С - «версію коробкової» програми.

 Обидва способи мають свої переваги і недоліки. Про це більш детально можна дізнатися тут. У класичному розумінні «коробковий» програмний продукт - це готове до використання ПЗ що працює за принципом «встановлюй і починай працювати», як правило, не створює особливих проблем при запуску, налагодженні. У той же час завдяки своїй універсальності поширена думка, що такий програмний продукт не налаштовується під індивідуальні особливості споживача. З програмним забезпеченням фірми 1С справи йдуть не так і ми розповімо чому. Насправді, купуючи «коробковий» продукт фірми 1С, будь то конфігурація «Управління торгівлею» або «CRM» ви купуєте універсальне, готове рішення з відкритим вихідним кодом. Тобто за своїм бажанням Ви можете доопрацювати програмний продукт на свій розсуд під потреби компанії. Справа в тому, що покупка рішення від фірми 1С увазі придбання двох складових: 1. Платформи, на якій написані всі рішення фірми «1С» 2. Рішення на даній платформі (УПП, УТ, Зарплата і кадри, CRM і т.д.). Так от, ці самі рішення Ви і можете допрацьовувати, написати з нуля, якщо є бажання, підглядаючи в стандартну розробку, на те як розробники 1С реалізували дану задачу програмним мовою.
 Звідси відкритість системи - можливість самостійно, як з пластиліну, виліпити індивідуальне рішення для своєї компанії. До того ж мова програмування 1С - російськомовний, що звичайно відрізняється від традиційного розуміння мови програмування в більшості своїй використовують англомовність, але дає можливість зрозуміти хід виконання деяких операцій навіть непідготовленій людині.

 Добре що є можливість змінювати програмний продукт задля якомога ефективнішого управління справами компанії, але хто це буде робити, запитаєте Ви? Відповідь: фірми, що спеціалізуються на доопрацюванні програмних продуктів, фірми-франчайзинг 1С або просто фахівці 1С, яких також достатньо в наш час.
 Що саме можна доопрацювати в 1С? Майже все. Це: документи, бізнес-процеси, друковані форми, звіти, нові права користувачів і т.д. Практично все те що міститься в платформі можна поміняти або створити точно таке ж нове. Більш докладно про особливості платформи читайте на сайті компанії 1С.
 Але хіба цього всього не можна робити в лінійці програмних продуктів сімейства SAP або Microsoft? Можна, але програмні продукти західних розробників більш закриті і менш адаптовані під вітчизняний бізнес, хоча сама якість платформ може бути вище, через солідного досвіду зарубіжних компаній у даному сегменті. Про переваги і недоліки двох гігантів «1С» і «SAP» можете ознайомитися тут.
 А ми всього лише хотіли розповісти про те що купуючи продукти фірми 1С ви купуєте вибір і можливість.