Аналітика - одна з головних переваг облікової системи. Завдяки накопиченої історії операцій і потужним вбудованим аналітичним інструментам користувачі програми 1С мають можливість багаторівневого аналізу даних.

 Теоретично в програмі 1С можливі будь-які методи аналітики. При відсутності стандартних існують альтернативні розробки налаштовувані індивідуально під компанію. 1С - програма з відкритим кодом, а значить, що будь-яка компанія спеціалізована на обслуговуванні програмних продуктів 1С зможе запропонувати замовнику ексклюзивні рішення.
  У цій статті ми розповімо про методи аналізу плану-факту продажу у 1С. Першим розглянемо стандартний інструмент вбудований в конфігурацію «Управління торгівлею».

 Стандартний метод базується на, тому, що у вас є якась асортиментна матриця товару, яку ви вносите у 1С разом з кількісними (грошовими) планами продажів кожної асортиментної позиції. Фактом продажу є фактично оформлені господарські операції. У нашому випадку - документи "Реалізація товарів і послуг". На підставі внесеного плану і факту продажу спеціальним звітом зводиться аналітика. На нашу думку метод трохи жорсткуват, тому що:
1) план продажів не потраплять нові позиції, введені в обіг у поточному періоді
2) план жорстко прив'язаний до кількості, тому неадаптован до поведінкових змін покупців
3) ведення плану вимагає значного часу для оформлення її належним чином в програмі 1С
На нашу думку стандартний метод план-фактного аналізу продажів в 1С підходить компаніям з рідко оновлюваним асортиментом товару.

 

Альтернативний (нестандартний) план-факт набагато гнучкіший. Основою плану є замовлення покупців (наміри здійснити покупки), а фактом - реалізації за цим замовленням. Даний аналіз, якщо можна так сказати, носить більш природній характер. З план-факту виключені повернення покупців, так як повернення мають непряме відношення до виконання плану продажів, а за змістом поверненого товару можуть відноситься до продажів минулих періодів. Але альтернативний інструмент також має і свої недоліки:
1) Неможливо жорстко задати план менеджерам зі збуту для распихивания залежалого товару. План носить характер "не продали, бо не замовляли".
2) неможливо в динаміці порівняти періоди, наприклад, березень 2014 з березнем 2015 року. План дає лише показники по виконанню замовлень поточного періоду.

 Програма 1С дає змогу користуватися без обмеження будь-якими інструментами аналітики. Вибір залежить від вас - який метод вам ближче. Програма 1С така, що чим більше даних ви вносите в неї тим більше у ваших руках виявляється коштів для аналітики.

 Варто згадати про необхідності планування продажів спільно з іншими підрозділами. Наприклад, покупці повинні орієнтуватися на плани продавців. Два ці підрозділи повинні тісно співпрацювати один з одним. Якщо відділ продажів закладе в план величезна кількість продажів однієї номенклатури, а відділ закупівель не впоратися з забезпеченням - план провалиться. Тому до торгової компанії важливо отримати симбіоз і тісна співпраця двох відділів. У західних компаніях практикується метод передачі забезпечувальних функцій на підрозділ логістики. Відділ логістики повинен забезпечити збути, закупівлю, доставку, зберігання. За відділом продажів закріплені функції укладення контрактів, фінансові питання і т. д. Кожен відповідає тільки за свою ділянку. У вітчизняних компаній поки не сформовано грунтовне поділ повноважень підрозділів. Часто одні звалює всі проблеми на інших, звинувачують один одного у невиконанні своїх функцій, що в цілому негативно позначається на результаті діяльності компанії.
 Тому перш ніж закладати плани переконайтеся в тому, що в компанії існують необхідні умови для його виконання і всі підрозділи мають чітке розуміння свого місця в бізнес-процесі.

+38(050)13-97-555 Viber

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2021 1С ПРОЕКТИ ТА РІШЕННЯ