Зараз вже немає ні у кого сумнівів, що нові технології, у тому числі інформаційні, значно впливають на розвиток світової економіки і глобалізацію процесів.
 Сучасні технології досягли такого рівня, що скоро в світ запустять масове виробництво біороботів.
 Маючи сучасні технологічні інструменти, люди можуть збагачувати уран і руду, збільшуючи корисність речовини для людини. Але якщо навчилися збагачувати руду, змінюючи її властивості, то чому не можуть придумати технологію виробляє золото, що перетворює будь метав у золото. Або може бути, вже придумали, але не пускають технологію в хід, стримують, як стримують заміну нафти альтернативними джерелами енергії, хоча давно доведено здатність заміни чорного ресурсу електро-і тепло-енергією. Уявіть, якщо раптом весь світ скаже що нафта і основною його продукт - бензин більше не потрібні, люди замінили його на більш чисте джерело енергії і більше не потребують забруднює навколишнє середовище продукті. Арабські шейхи, нафтопереробні компанії, автомобільна промисловість - всі ці галузі виявляться під загрозою знищення. Фактично третина всієї світової економіки буде паралізована. Світова економіка не винесе таке потрясіння, так що поки ми не готові до таких змін і як і раніше качаємо чорну горючу рідину з надр землі.
 Що ж до золота - головного показника потужності і стабільності фінансово-валютної системи? Цей ресурс також морально застарів і потребує заміни. Тим більше що в наше технологічне століття така можливість реальна, а значить є загроза обвалу стабільності і втрата значущості, золота як гаранта стабільності. Якщо золото знеціниться, удар по світовій економіці буде значний, а реструктуризація неминучою.
 Вже зараз слід думати про зміну моделі світової економіки. Існуючі ресурси, що підкріплюють стабільність системи морально застаріли і ось-ось витіснятися більш новими відповідають дійсності цінностями.

Що нас чекає в майбутньому?

 Припускаю, відбудеться зміна еталонної матеріальної цінності (золота) на нову - інформаційний ресурс. Зміняться місця зберігання нової цінності. У майбутньому це будуть: дата-центри, сайти, т.д. всі ті хто публічно представляє інформацію. Замість банків, в які зараз прийнято вкладати гроші, люди почнуть здійснювати фінансові операції з ІТ-корпораціями (Google, Yandex, Faceboock) з продажу, купівлі, здачі в оренду, взяття кредиту під заставу інформаційних ресурсів (їх еквівалентів). Фактично вже зараз деякі сайти мають дуже велику вартість, і скажемо, при заставі (якщо таке стане можливим) або продажу можуть виручити дуже великі кошти.
Найбагатшими людьми стануть не власники золота, нафти, а власники найбільших і найбільш публічних джерел інформації. Давно відомо вираз: Хто володіє інформацією - той володіє світом. Це вираження в майбутньому стане реальністю.
 З'являться нові фінансові установи, які легально будуть робити оцінку, купівлю та продаж інформаційних ресурсів.
Всіх нас чекає цікаве майбутнє економіки із заміною старих золото-валютних цінностей новими - інформаційними.
 Таке майбутнє за горизонтом. Але швидше за все його хід також як і заміну нафти, альтернативними джерелами, будуть стримувати власники-держателі старого ресурсу (золота). Потрібно врахувати, що інформаційні джерела нематеріальні і їх проникнення в економіку буде важче стримувати прихильниками старої економічної моделі.