АВС аналіз - це аналітичний звіт, призначений для класифікації за різними характеристиками товарних груп, складських запасів, покупців або постачальників. АВС аналіз широко використовується в плануванні, аналітиці, в різний системах постачання і збуту. Він дозволяє визначити групу товару, що приносить найбільший прибуток компанії.

Як зробити АВС аналіз? Дуже просто. Необхідно мати масив даних, відсортований по мірі убування з його сумарним підсумком. Потім необхідно визначити частку кожної номенклатурної одиниці відносно загального підсумку. Таким чином, ми отримуємо відсоток%. І останнім, завершальним етапом є присвоєння категорії товару: А, В, С, де

Категорія А - це 80% продажів, 20% асортименту, це найцінніша категорія

Категорія В - це 15% продажів і 30% асортименту, категорія не менш важлива,

Категорія С - це 5% продажів і 50% асортименту, категорія з найменшими продажами. Нижче наведено приклад аналізу ринку облікових систем України:
 

 

Наименование

Клиенты

Процент

Категория

 

Итого:

11 110

 

 

 

1C Підприємство

7 601

68,4%

A

 

Парус

1 396

12,6%

A

81,0%

Microsoft Dynamics AX 

912

8,2%

B

 

Terrasoft-CRM 

503

4,5%

B

 

IТ-Підприємство

209

1,9%

B

95,6%

Акцент

127

1,1%

C

 

SAP

99

0,9%

C

 

DeloPro 

71

0,6%

C

 

Б52 

54

0,5%

C

 

Торгсофт

32

0,3%

C

 

ОК Склад

30

0,3%

C

 

Конекто 

21

0,2%

C

 

IFS Applications

17

0,2%

C

 

ERP Marka 

15

0,1%

C

 

Галактика-ERP 

12

0,1%

C

 

Віртуозо 

8

0,1%

C

 

ERP-система BSI

3

0,0%

C

4,4%

 

Проведення, виконання АВС аналізу є не складним завданням, в порівнянні з тим питанням, що далі робити з отриманими даними АВС аналізу?! При подальшому аналізі категорій, очевидним стає боротьба з асортиментом групи С. Це група товару з «поганою» продаваність. Це сигнал до того, щоб скоротити запаси на складі і тим самим збільшити прибуток. Якщо ж ви проводите аналіз не в розрізі асортименту, а скажімо в розрізі покупців, то необхідно застосовувати вже іншу стратегію. Вельми продуктивним фактором буде «бонус» для клієнта з категорії А. Тобто клієнту можна запропонувати більш вигідні умови співпраця, а з клієнтами, категорії С варто переглянути ділові взаємини або зовсім їх припинити.

 На завершення всьому хочеться відзначити, що АВС аналіз є незамінним інструментом для оперативного визначенні класифікації різних ресурсів компанії. Він добре для аналітики в будь-якому відділі компанії: бухгалтерії (при аналізі дебіторської заборгованості), у відділі логістики (з метою скорочення витрат і зменшення товарних запасів на складі), у торговому відділі (отриманої категорії зручно призначити життєвий цикл асортименту, наприклад, «Новинка» або «Сток»). А для керівників, можливістю перерозподілу коштів компанії з метою зниження витрат. Таким чином, проведення АВС аналізів поліпшить управління ресурсами компанії, зменшить витрати та підвищить ефективність прийнятих рішень.
 

 

Наші проекти | Купити 1С | Послуги з 1С | Програмування | Оренда сервера | FAQ 1C

Супровід, доопрацювання, консультація, навчання, по програмі 1С. Інформаційно-технічний консалтинг, погодинна і відрядна оплата. Запуск нових проектів, реалізація рішень під ключ.

© 2022 1С ПРОЕКТИ ТА РІШЕННЯ