У силу різних причин користувачі програми 1С час від часу зустрічаються з проблемами продуктивності 1С. Наприклад: довго проводиться документ, довго формується звіт, помилки транзакції, зависає програма, уповільнений відгук на дії користувача і т.д. Дотримуючись наших приписам можна домогтися значних успіхів у швидкодії програми, попередити перевищення ліміту системи. Це не панацея від усіх хвороб, але якраз більшість причин гальм 1С криється саме в цих питаннях.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРИСКОРЕННЯ РОБОТИ 1С

1. Не проводити регламентні і фонові завдання під час роботи користувачів

 Перше і головне правило для адміністраторів системи - винести виконання всіх фонових завдань у позаробочий час. Система повинна бути максимально розвантажена, щоб виконувати регламентні завдання (індексація, проведення документів, вивантаження даних) і одночасно не заважати працювати користувачам. Ні система не користувачі не будуть заважати один одному якщо працюватимуть в різний час.

2. Не проводити обміни даними РИБ під час робочого дня користувачів

 Хоча останнім часом компанії відмовляються від системи обміну даними РИБ на користь online режиму і термінального доступу, не зайвим буде пам'ятати, що під час вивантаження-завантаження даних обміну неможливе проведення документів і повноцінна робота в програмі. По-можливості і цю процедуру, якщо вона є, необхідно за допомогою фонових завдань виконувати вночі.

3. Вчасно підвищувати продуктивність ПК, зіставляти його потужності реальним потребам

 Не забувайте що одночасна робота 30 і 100 користувачів в системі дають різне навантаження. Відповідно якщо планується кількісне зростання користувачів служба ІТ своєчасно повинна розглянути питання з керівництвом компанії про розширення парку машин, закупівлі додаткової пам'яті або серверів.

4. ПО на якому працює 1С

 Програми 1С такі, що працюють неоднаково на різних операційних системах. Невідомо точно чому, але це так. Приміром, серверна версія бази даних 1С на ОС Linux у зв'язці з SQL Postgre працює значно повільніше, ніж така ж база даних 1С але на ОС Windows у зв'язці з MS SQL. Точні причини даного факту невідомі, але мабуть десь глибоко в платформі 1С існують проблеми сумісності з операційними системами і СУБД НЕ сімейства Microsoft. Також варто розгорнути систему на 64-розрядному сервері, якщо плануються значні навантаження на базу даних.

5. Індексація БД

 Внутрішня процедура програми 1С, яка «причісує» систему зсередини. Поставте на виконання фоновим регламентним завданням в нічний час доби і будьте спокійні.

6. Вимкніть оперативний партійний облік

 Справа в тому, що при оперативному проведенні документів відбувається запис рухів в регістри, в тому числі в регістри партійного обліку. Запис регістрів партійного обліку при проведенні документів можна відключити в налаштуваннях програми. Раз на місяць необхідно буде запускати обробку проведення документів по партіях, наприклад в той час, коли навантаження на базу даних найменша або коли працює найменше число користувачів.

7. Виділяти достатньо оперативної пам'яті

Використовуйте наступну формулу:
ОЗУ = (БД 1 + БД 2 + БД N) / 100 * 70
Близько 70% від сукупного фізичного обсягу баз даних. Бази 1С люблять добре харчуватися оперативною пам'яттю. Не забувайте про це.

8. По можливості оптимізувати самописні звіти та обробки з недосконалими і застарілими кодами

 У процесі життя компанії існують потреби у написанні звітів і обробок, а також доопрацювань для управління бізнес-процесами та вилучення специфічної інформації. Якраз ці всі доробки і можуть глючити, уповільнювати роботу, тому а) Деякі кулібіни могли колись навернути важкий неправильний код важкий до виконання програмою і вимагає значних зусиль для виконання б) код на якому написана обробка або звіт міг морально застаріти і вимагає перегляду, перепрограмування. Користуйтеся правилом - Чим менше ми щось міняємо в програмі, тим краще.

9. Частка кеша

 Звичайна перезавантаження сервера іноді вирішує проблеми із застарілим кешем 1С. Просто спробуйте. Також може допомогти вивантаження - завантаження інформаційної бази через конфігуратор. І саме останнє чистка кеша конкретного користувача - видалення папок в системному каталозі 1С види: kexifzghjuhfv8j33hbdgk0. Але видалення папок користувача остання справа, тому крім видалення сміття чистка кеша має неприємні наслідки у вигляді видалення збережених налаштувань звітів, інтерфейсу меню користувача.

10. Скорочення фізичного обсягу баз даних

 Більше база - більше ресурсів. Закономірно. Скористайтеся стандартними засобами 1С для згортки бази. Подумайте, раптом ви можете відмовитися від даних п'ятирічної давності заради збільшення продуктивності. А якщо вам знадобляться всі ж дані минулої п'ятирічки завжди можна скористатися копією бази.

11. Правильна організація архітектури

 В цілому архітектура корпоративної інформаційної системи повинна бути правильною. Що ми розуміємо під правильною системою? Порівнянність возлагающихся систему завдань з наявним обладнанням і програмним забезпеченням. Плануйте систему спільно з: системним адміністратором (тому що він знає парк машин), програмістом 1С (тому що він знає потреби 1С в ресурсах) і керівником компанії (тому що він знає про майбутнє зростання або скорочення компанії).
Переводчик Google для бизнеса –Инструменты переводчикаПереводчик сайтовСлужба "Анализ рынков"