Якщо на те немає обґрунтованих причин оновлювати платформу 1С не потрібно. Не варто слідом за виходом нового релізу платформи тут же його встановлювати з кількох причин:
- Новий реліз платформи - нові помилки
- Нові платформи не завжди до кінця добре відтестували розробниками 1С, тому часто ви будете піонерами
- Якщо система працює навіщо в ній щось міняти?

Однак, є і об'єктивні причини, за якими платформу 1С потрібно обов'язково оновити:

- Випуск оновлень конфігурації з вимогою установки на платформу не нижчу від визначеної версії. Зазвичай це вимога пишуть в Readme поновлення конфігурації
- Ваше рішення по технічному переоснащенню зважаючи нових можливостей нової версії 1С
- Ви виявили в вашому поточному релізі помилки платформи, які усунуті в нових релізах
Також ми хотіли б звернути увагу фахівців 1С задають питання не "Коли?", А "Як?" оновлювати платформу. Справа в тому, що в керівництві адміністратора розглянуто приклад установки платформи з нуля, але немає прикладів як оновлювати платформу. Так ось, в більшості випадків оновлення платформи зводиться просто до інсталяції нового дистрибутива. Дистрибутив повинен бути встановлений на центральному комп'ютері з базою 1С і на клієнтських (призначених для користувача) комп'ютерах. Версія платформи бази 1С і клієнтів повинна збігатися, інакше програма у користувачів не запуститься. Більш ранні версії платформ з часом можуть бути видалені з комп'ютера (сервера).
Трохи складніше йдуть справи з клієнт-серверних варіантом бази 1С. Тут також версія платформи сервера і версія платформи клієнта повинна збігатися, але є і ряд інших нюансів по оновленню:
- При оновленні платформи можуть пропасти програмні ключі захисту програми. Їх доведеться відновлювати по пінкод.
- При переході з платформи 8.2 на 8.3 в кластері серверів 1С зникне список баз даних. Їх також доведеться додати заново вручну. Вони не пропадають в буквальному сенсі. У MY SQL бази як і раніше працюють. Просто їх потрібно додати в в консолі 1С і бажано з тими ж назвами баз що і раніше, щоб користувачам знов не налаштовувати шлях до бази даних 1С в списку інформаційних баз.