Ті, у кого в 1С налаштована розподілена база даних стикаються з проблемою оновлення конфігурації. Оновлення стосуються як випускаються фірмою 1С так і внесення власних правок у програму. Труднощі з'являються при розсилці оновлень вузли РІБ. Як правило, у користувачів вузлів недостатньо прав для оновлення 1С. Адміністраторам програми у такому випадку доводиться підключатися віддалено і самостійно оновлювати кожен вузол. Насправді звичайним користувачам (не адміністраторам) можна зробити право самостійно оновлювати програму і справа полягає в одній галочці. См. картинку:


 
 Нюанс у тому, що разом з додаванням цієї галочки у користувача з'являються адміністративні права. А що користувач може з адміністративними правами? Може призначати сам собі права. Тобто може зайти і встановити собі права адміністратора системи за допомогою Меню - Сервіс - Користувачі - Вибір користувача - кнопка перегляду користувача бази даних. Це дуже серйозна лазівка. Допускати такої можливості настройки прав для простого користувача 1С неприпустимо.
Варіанти вирішення цього питання:
1. Дати користувачеві право "адмініструвати", приховати у нього в інтерфейсі меню "Сервіс" і попутно всі пункти меню призначені для адміністрування прав, щоб він сам собі не міг призначити нову роль. Залишається, однак, ще режим конфігуратора, в який користувач з зазначеними правами також може зайти і додати собі роль.. Необхідно приховати від користувача і режим запуску конфігуратора (створити ярлик Підприємства, наприклад, без доступу в Конфігуратор). Але досить досвідчені користувачі можуть знайти режим запуску Конфігуратора якщо зададуться такою метою. Тому потрібно неабияк поламати голову над сумісністю прав для оновлення конфігурації і забороною інших адміністративних операцій з БД.
2. Адміністратор програми 1С віддалено (TeamWiwer) підключається до вузлів і самостійно оновлює 1С. Мінус способу в тому, що даними метод вимагає чималої кількості часу. І зовсім неприйнятний якщо підпорядкованих вузлів більше 10. У такому разі оновлення тільки однієї бази даних затягується на дні...
3. Доробка ролі користувача для оновлення конфігурації 1С.
Ми вважаємо найбільш прийнятним є другий спосіб установки оновлень з умовою, що кількість вузлів РІБ до 10.
 Чому фірма 1С саме так розпорядилася правами користувачів? Оскільки оновлення програми по суті функція адміністратора, мабуть розробники 1С вважають що саме адміністратор(и) програми повинен безпосередньо або віддалено проводити оновлення програми, а не користувачі.